Ukrainos piliečiai įgijo lietuvių kalbos ir kultūros žinių

2022-12-12

Šiaulių valstybinė kolegija įgyvendino Švietimo mainų paramos fondo remtą projektą „Lietuvių kalbos ir kultūros kursai Ukrainos piliečiams“.

2022 m. rugsėjo 26 – gruodžio 9 dienomis penkiolika ukrainiečių studentų, švietimo darbuotojų lankė lietuvių kalbos paskaitas, dalyvavo įvairiose kultūros pažinimo veiklose.

Kursų dalyviai buvo supažindinti su lietuvių kalbos struktūra ir dažniausiai vartojama leksika, mokėsi taisyklingai tarti ir vartoti žodžius kasdienio bendravimo situacijose, susikalbėti viešose vietose. Šioms žinioms stiprinti ir gilinti ypač palankios kultūros pažinimo veiklos. Programoje buvo numatyta perteikti tradicinės ir šiuolaikinės regiono kultūros savitumą. Aplankyti „Baltų kelio“ centras, Kuršėnų dvaro sodyba, Kryžių kalnas, Joniškio sinagogos, Šiaulių „Aušros“ ir Joniškio krepšinio muziejai. Šiuolaikinės ir tradicinės keramikos, duonos kepimo ir ekslibriso kūrimo edukacijos ypač pasitarnavo kalbiniam tobulėjimui – aktyvi kūrybinė veikla įtraukia bendrauti, kurti grupės tarpusavio ryšį. Kursų dalyviams ypač patiko atrasti kalbinių, kultūrinių panašumų, atpažinti savosios kalbos ir kultūros ženklus.

Gruodžio 8 d. visiems kursų dalyviams išduoti pažymėjimai, liudijantys įgytas bazines lietuvių kalbos žinias ir pagilintą bendrakultūrinę kompetenciją. Tai padės lengviau integruotis studijuojant, dirbant, gyvenant Lietuvoje.


Atgal