Turiningas ŠVK dėstytojo vizitas Kadizo universitete

2017-10-31

Spalio 17–19 dienomis Socialinio darbo katedros lektorius Benas Gudinavičius vyko dėstymo vizito į Ispanijoje esantį Kadizo universitetą (angl. University of Cadiz).

Spalio 17 d. buvo skirta susipažinimui su Kadizo universitetu ir kultūrinei programai Kadizo mieste. Aplankyti Verslo ir ekonomikos, Filosofijos ir menų, Slaugos ir kineziterapijos fakultetai, papasakota apie universiteto miestelius kituose miestuose. Lektorius išgirdo nemažai įspūdingų faktų apie Kadizo universitetą: pavyzdžiui, keturiuose universiteto miesteliuose mokosi apie 24 000 studentų, vykdomos 44 studijų programos, 19 jungtinių studijų programų. Tą pačią dieną susipažinta su Kadizo senamiesčiu.

Spalio 18 d. Cherezo mieste įkurtame Socialinių mokslų ir komunikacijos fakultete skaitytos paskaitos Kadizo universiteto Socialinio darbo studijų programos 3 ir 4 kurso studentams. Paskaitų trečio kurso studentams tema – „Savanorystė kaip socioedukacinis fenomenas“, ketvirto kurso studentai klausė paskaitų „Socialinės paslaugos multiparadigminio savanorystės modelio kontekste“. Po kiekvieno užsiėmimo su studentais ir jų grupes kuravusiais dėstytojais vyko diskusijos apie Lietuvos ir Ispanijos socialinės apsaugos sistemas, socialinio darbo specifiškumą ir naujoves, galimybes studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje ar atlikti praktiką pagal Erasmus+ programą Šiaulių miesto socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Su Kadizo universiteto Socialinio darbo studijų programos koordinatoriumi ir dėstytojais aptartos abiejų aukštųjų mokyklų dėstytojų bendradarbiavimo kryptys – bendrų taikomųjų tyrimų vykdymas ir projektų rengimas.

Spalio 19 d. vyko susitikimas su  Kadizo universiteto studijų ir mobilumo prorektore bei Socialinės veiklos ir solidarumo skyriaus darbuotoju. Su prorektore diskutuota apie vykstantį mobilumą, įgytas patirtis. Socialinės veiklos ir solidarumo skyriaus darbuotojas papasakojo apie vystomą savanorių programą universitete, pasidalijo gerąja patirtimi, sukaupta komunikuojant su įvairiomis institucijomis ir organizacijomis dėl savanorystės vietų ir studentų įtraukimo į savanoriškas veiklas. 

 


Atgal