Turiningas dėstytojų vizitas Lenkijoje

2022-12-27

Gruodžio 6–8 dienomis Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto prodekanas Remigijus Juknevičius ir Transporto inžinerijos katedros lektorius Manvydas Bagavičius lankėsi Liublino verslo ir administravimo universiteto kolegijoje (WSPA). 

Dėstytojai į Lenkiją vyko pagal mainų programą „Erasmus+“. 

Liublino verslo ir administravimo universiteto kolegija (WSPA) buvo įkurta 1998 m. kaip privati aukštoji mokykla. WSPA plėtoja tarptautines ir tarpkultūrines studentų kompetencijas, kurdama tarptautinę aplinką universitete ir studentų bei dėstytojų tarptautinį mobilumą. Universiteto koledžas glaudžiai bendradarbiauja su daugybe Europos ir ne Europos universitetų bei kolegijų, asociacijų, bendrovių ir darbo rinkos institucijų.

Praktinis ugdymas yra WSPA prioritetas (stažuotės, praktikos, verslo ir viešojo administravimo partneriai, praktikai kaip fakulteto nariai). Mokymo metodai – mokymasis mažose grupėse, vadovėliai; praktikos metodai – individualūs ir grupiniai projektai, bendruomenės projektai. WSPA siūlo studentams daugybę galimybių: tarptautinį trumpalaikį ir ilgalaikį mobilumą, karjeros tarnybą, stažuotes, darbo projektus ir vietas vietos ir regionų verslo partneriams, studentų vyriausybei, kas dvejus metus vykstančias darbo muges, studentų verslo inkubatorių. Mokykla palaiko glaudžius ryšius su vietos ir regionų verslo bendruomene.

Vizito metu buvo pristatyta WSPA valdymo struktūra, koledže dėstomos studijų kryptys, auditorijos ir laboratorijos. Bendrauta su tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojomis, dalyvauta koledžo eglutės įžiebimo šventėje.

Vizito pas Transporto fakulteto  dekaną Miroslavą Pavelą Dziubalko metu aptartos jam pavaldžios transporto studijų programos turinys. Rasta daug panašumų su Šiaulių valstybinės kolegijos Transporto inžinerijos katedros studijų programa Transporto logistikos technologijos

Diskutuota apie studentų mainų galimybes, mūsų mokymo įstaigų tolesnį bendradarbiavimą, taip pat gautas kvietimas dalyvauti lenkų organizuojamose konferencijose, pasiūlyta dalyvauti Šiaulių valstybinės kolegijos kasmet organizuojamoje konferencijoje „Naujų technologijų taikymas“.

Kelionės metu susipažinta ir su Liublino miesto istorija, aplankytas senamiestis, išbandyta tradicinė virtuvė, aplankytas Maidaneko koncentracijos stovyklos muziejus – geriausiai išlikusi holokausto stovykla pasaulyje.
 


Atgal