Tarptautiniame seminare – dėmesys kineziterapeutų rengimo tobulinimui

2023-03-13

Kovo 9–11 dienomis Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė dr. Vaida Aleknavičiūtė-Ablonskė dalyvavo ENPHE organizuotame seminare, kuris vyko Bergene, Norvegijoje.

Seminaro dalyviai, susiskirstę į darbo grupes, diskutavo ir kūrė gaires, skirtas patobulinti kineziterapeutų rengimui Europos aukštosiose mokyklose atliepiant kintančias pasaulines tendencijas. Taip pat šiais metais seminaro metu į ENPHE buvo įtrauktos naujos grupės: Aplinkai draugiška ir tvari kineziterapija bei Inovatyvi kineziterapija (papildant kineziterapeutų kompetencijas).

Pastarojoje grupėje kartu su kolegomis iš Islandijos, Ispanijos, Portugalijos, Lietuvos, Danijos ir Olandijos ŠVK katedros dėstytoja diskutavo ir kūrė gaires, susijusias su dirbtinio intelekto (AI) panaudojimu ir įgalinimu studijų procese. Diskutuota apie AI suteikiamas galimybes, grėsmes, trūkumus. Diskusijų metu buvo parengtas darbo planas, kuris bus įgyvendinamas ir plėtojamas rudenį Prahoje vyksiančioje konferencijoje.

Seminaro metu sukurtas klausimynas, kurio tikslas – įvertinti skirtingų šalių aukštosiose mokyklose dirbančių ir studijuojančių asmenų žinias, požiūrį ir turimas kompetencijas naudojantis AI. Seminaro pabaigoje visos darbo grupės pristatė pagrindines žinutes, atspindėjusias grupės dviejų dienų darbo rezultatus.

Bergeno universiteto atstovai taip pat supažindino svečius su universiteto infrastruktūra, kuri yra skirta kineziterapeutų rengimui, pasidalino gerąja patirtimi.

Bergene vykusiame ENPHE seminare dalyvavo atstovai iš Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sporto universiteto ir Vilniaus kolegijos.

Tokio pobūdžio seminarai tarpinstitucinį bendradarbiavimą daro glaudesnį, padeda tobulinti kineziterapeutų rengimo programas ir jų įgyvendinimą.


Atgal