Tarptautinėje mokslinėje konferencijoje – sumanaus regiono aktualijos

2024-05-14

Gegužės 10 dieną tyrėjai dalyvavo Kolegijoje vykusioje konferencijoje „Aukštasis mokslas – sumanaus regiono darniam vystymuisi“.

Šiaulių valstybinė kolegija tradicinę tarptautinę mokslinę konferenciją organizavo kartu su užsienio partneriais: Karaliaus Chuano Karloso universitetu (Ispanija), Ostravos universitetu (Čekija), Selčuko universitetu (Turkija), Talino technikos taikomųjų mokslų universitetu (Estija), Porto politechnikos institutu (Portugalija) ir UNESCO komunikacijos tyrimų katedra (Ispanija).

Plenarinį posėdį moderavo aukštosios mokyklos direktorės pavaduotojas dr. Nedas Jurgaitis. Sveikindamas konferencijos dalyvius ir svečius jis pabrėžė mintį, kad sumanų regioną, kurio aktualijoms ir buvo skirta ši tradicinė tarptautinė konferencija, kuriame mes patys. Išskirtinai svarbus vaidmuo šiame procese tenka aukštosioms mokykloms. Konferencijoje pristatomi pranešimai parodo, kokios yra tyrimų kryptys, į ką būtina atkreipti dėmesį.

Plenariniame posėdyje ir keturiose konferencijos sekcijose kalbėta apie išmaniųjų technologijų poveikį visuomenės kaitai, tvarų žmogiškųjų ir kitų išteklių valdymą bei vystymą, informaciją ir komunikaciją ugdymo procese, iššūkius, kurie kyla siekiant sveikatos ir gerovės sričių pokyčių. Pranešimus auditorijose ir nuotoliniu būdu skaitė įvairių sričių tyrėjai iš Albanijos, Ispanijos, Moldovos, Portugalijos, Sakartvelo, Turkijos, Vengrijos, Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Visi konferencijos dalyviai kviečiami skaitytų pranešimų pagrindu parengti straipsnius recenzuojamam Šiaulių valstybinės kolegijos mokslo darbų žurnalui „PROFESSIONAL STUDIES: THEORY AND PRACTICE“.


Atgal