Tarptautinė savaitė – naujiems kontaktams megzti ir tolimesniam bendradarbiavimui skatinti

2023-05-24

Gegužės 15–19 dienomis Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko tarptautinės savaitės „Erasmus+ Networking“ renginiai.

Jau septintą kartą organizuojamos savaitės tikslas – užmegzti naujus kontaktus tolimesniam bendradarbiavimui. Kolegijoje sulaukta beveik 40 svečių iš Albanijos, Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Ispanijos, Maltos, Kipro, Rumunijos, Slovėnijos, Turkijos ir Vengrijos.

Tarptautinę savaitę atidarė kolegijos direktorė dr. Lina Tamutienė. Svečiams aukštosios mokyklos vadovė linkėjo geriausių įspūdžių, naujų pažinčių ir produktyvios savaitės. „Erasmus+“ mentoriai pristatė Lietuvą, mokė užsieniečius lietuviškų žodžių, Tarptautinių ryšių skyriaus koordinatorės Raminta ir Guoda supažindino svečius su kolegija ir jos vykdoma veikla. Vėliau dalyviai žaidė orientacinį žaidimą, skirtą susipažinti su Šiauliais.

Pirmadienio popietę vyko svečių susitikimai su Transporto inžinerijos katedros dėstytojais, apžiūrėtos studijų bazes ir susitikta su Tarptautinių ryšių skyriaus koordinatorėmis.

Antrąją Tarptautinės savaitės dieną dalyviai lankėsi Kryžių kalne. Trečioji diena buvo skirta susitikimams katedrose. Visi dalyviai galėjo pabendrauti su ŠVK katedrų atstovais, apžiūrėti studijų bazes, aptarti tolimesnį bendradarbiavimą ir kt. Dieną vainikavo kultūrų prisistatymai. Kiekvienos šalies atstovai atsivežė dalelę savo kultūros: saldumynų, gėrimų, suvenyrų, o kai kas net apsirengė tautiniais drabužiais. Į kultūrų prisistatymo renginį buvo kviečiama ir kolegijos bendruomenė, tad visi renginio dalyviai turėjo puikią galimybę pabendrauti.

Ketvirtąją dieną tarptautinės savaitės svečiai dalyvavo komandinio darbo dirbtuvėse. Vieną iš užsiėmimų vedė Studijų ir mokslo koordinavimo tarnybos vadovė dr. Rasa Pocevičienė. Dirbtuvių metu dalyviai, naudodami LEGO kaladėles, kūrė jaukią aplinką „Erasmus+“ studentams, kurie atvyksta studijuoti į užsienio aukštąsias mokyklas. Kitą užsiėmimą vedė Karaliaus Chuano Karloso universiteto (Ispanija) profesorius Rainer Rubira Garcia. Užsiėmimo metu dalyviai grupėse diskutavo, su kuriomis šalimis norėtų bendradarbiauti ir kuo tai būtų naudinga jų pačių aukštosioms mokykloms. Po veiklų visi buvo kviečiami neformaliai pabendrauti ir pasivaišinti picomis.

Paskutinę tarptautinės savaitės dieną svečiai iš užsienio plaukė drakono valtimi Talkšos ežere! Ačiū Šiaulių sporto centrui „Atžalynas“, sporto komandai „Irklo sesės“ ir  treneriui Tadui už puikiai praleistą laiką ir nuotaikingą savaitės užbaigimą!

Dėkojame visiems, kurie tapo tarptautinės savaitės dalimi!


Atgal