ŠVK sveikino Lietuvą moderniai ir šiuolaikiškai

2018-02-20

Šiaulių valstybinė kolegija šiauliečius Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį kvietė paminėti jau vasario 15-osios vakarą. Šaliai reikšminga proga studentai sukūrė ir didžiulei miniai, susirinkusiai pagrindinėje miesto aikštėje, pristatė 3D projekciją „Atkurtai Lietuvai 100“.

Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai vasario 15-ąją prisijungė prie šventinės jaunimo eisenos, gražiausius linkėjimus išsakė teatralizuotoje akcijoje „Laisvas Mikrofonas. Linkėjimai Lietuvai, miestui, teatrui“, tačiau pagrindiniu vakaro akcentu tapo šiauliečiams dovanota studentų kurta 3D projekcija „Atkurtai Lietuvai 100“, demonstruota ant kolegijos pastato.

3D projekcija ant šios aukštosios mokyklos pastato – jau antroji. Gruodį buvo pristatytas vaizdo, garso ir muzikos pasakojimas „Senojo Kalėdos kelionė“. Šįkart visas dėmesys sutelktas į šalies tapsmą nepriklausoma valstybe. Naujame studentų darbe – 3D projekcijoje „Atkurtai Lietuvai 100“ – žiūrovai galėjo atpažinti atmintyje įstrigusius vaizdus, simbolius ir nusikelti ten, kur prasidėjo mūsų valstybės istorija.

Vytis, Nepriklausomybės aktas, Darius ir Girėnas, partizanai, Sąjūdis, Atgimimas, Sausio 13-oji, įstojimas į Europos Sąjungą – tai tik keli momentai, kuriuos akcentavo projekcijos kūrėjai. Vaizdo projekcijoje netrūko akimirkų žaismės, dinamiškumo ir pačių įvairiausių emocijų – nuo karo nuojautos iki pasididžiavimo matant, kaip per valstybės gyvavimo šimtmetį keitėsi Lietuva ir Šiauliai.

Projekcija buvo kuriama bendradarbiaujant su Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyriumi, Šiaulių kino muziejumi.

Projektas, kurį finansavo Šiaulių miesto savivaldybė, neabejotinai prisideda prie Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio įprasminimo ir Šiaulių miesto įvaizdžio formavimo visos šalies mastu.

Šiaulių valstybinė kolegija 3D projekciją „Atkurtai Lietuvai 100“ užregistravo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Kolegijos projektas pristatomas kaip viena iš idėjų, kuriomis siekiama originaliai pasveikinti savo šalį šimtmečio proga, sutelkti jei ne visą Lietuvą, tai bent Šiaulius.

Vasario 15–16 d. Šiauliuose vyko gausybė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui skirtų renginių.

Už kūrybines idėjas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti ir nuoširdų bendradarbiavimą jas įgyvendinant Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenei įteikta Šiaulių miesto savivaldybės padėka.

„Bendromis jėgomis kuriame Šiaulius – atvirą miestą, kuriame veikia aktyvi, kūrybinga ir atsakinga bendruomenė“, – skelbia Savivaldybė.


Atgal