ŠVK komanda sprendžia įmonės problemą

2021-12-08

Šiuolaikinės technologijos, dėstytojo patirtis ir studento drąsa – derinys, leidžiantis tikėtis, kad įmonės keltas iššūkis bus įveiktas.
 
Šiaulių valstybinės kolegijos Inžinerijos mokslų katedros docentas dr. Donatas Dervinis kartu su Informacinių sistemų technologijos programos studentu Renaldu Budinu – dar viena Šiaulių valstybinės kolegijos komanda, įgyvendinanti Šiaulių miesto savivaldybės vykdomą programą INOSTART. 
 
Programa sudaro sąlygas aukštųjų mokyklų studentams ir dėstytojams bendradarbiauti su verslu įgyvendinant tyrimus pagal įmonių pateiktą poreikį IT ir inžinerinių sprendimų srityse. 

Reikia paminėti, kad Renaldas gauna Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skiriamą kasmėnesinę 200 Eur stipendiją matematikos, inžinerijos ir informatikos krypčių studentams, studijuojantiems regionų aukštosiose mokyklose.
 
Sprendimų poreikis ir paieškos
 
Donatas ir Renaldas siekia išspręsti siuvimo įmonės UAB „Modestina ir ko“ problemą. Ši įmonė yra viena didžiausių vyriškų kostiumų siuvimo įmonių regione.
 
Šiuo metu įmonės sandėliai nesinaudoja programiniais sprendimais. Žaliavos ir prekės yra saugomos paprastai, kartais maži likučiai yra tiesiog pamirštami ir nebesunaudojami. Įmonė jau kuris laikas aktyviai ieško sprendimų, kaip sutvarkyti sandėlį, kad būtų galima fiksuoti lentynų adresus ir prekių ženklinimą. Kadangi rinkose nepavyko rasti tinkamų sprendimų esamai specifikai ir poreikiams, nuspręsta kurti savo sistemą.
 
UAB „Modestina ir ko“ sandėlys specifiškas – reikia turėti tų pačių prekių (ypač audinių) skirtingų dydžių pakuotėse apskaitą, gebėti greitai atrasti ir pristatyti į gamybą. Patogu būtų nurodyti žaliavos buvimo vietą – kur žaliava ar jos vienetas šiuo metu yra laikomas. Kartais prireikia atsakyti į klausimą, kur ir kokiuose užsakymuose buvo sunaudota konkreti medžiaga.
 
Įmonės sandėlys turi per 180 lentynų, kiekvienoje gali būti iki kelių dešimčių dažnai skirtingų audinių rulonų. Dėl šios priežasties rasti norimą „pasiklydusį“ audinį kartais užtrunka visą dieną.
 
Sėkmę garantuoja darbų pasiskirstymas
 
Kadangi įmonė jau turi apskaitos sistemas, stengiamasi integruotis ir prisitaikyti prie esamos situacijos. Kuriama įranga turi būti mobili, t. y. darbuotojas informaciją turi gauti ne tik savo darbo vietoje, stacionariame kompiuteryje, bet ir būdamas prie lentynų. Reikia, kad, įvedus lentynos numerį, būtų gaunama informacija, kas ten yra sudėta. Pageidautina, kad, nuskenavus vieną žaliavos pavyzdį, būtų parodomi kiti turimi vienetai ir jų buvimo vieta.
 
Donato Dervinio ir Renaldo Budino darbas bus realizuojamas naudojant šiuolaikines technologijas: etikečių spausdintuvus, duomenų kaupiklius, mobilius įrenginius.
 
Dėstytojas Donatas šiame projekte yra tas, kuris siūlo idėjas, stumiančias patį procesą į priekį. Studentas Renaldas atsakingas už programinės įrangos išdėstymą, jos dizainą. Taip pasidalijant funkcijas, darant tai, kas yra arčiausiai, siekiama galutinio projekto tikslo.


Atgal