ŠVK dėstytojo vizitas Jihlavos politechnikos kolegijoje

2017-04-19

Balandžio 3–7 dienomis Socialinio darbo katedros lektorius Benas Gudinavičius vyko dėstymo vizito į Jihlavos politechnikos kolegiją.

Tomis dienomis šioje Čekijos Respublikos aukštojoje mokykloje vyko Tarptautinės savaitės ir Tarptautinės verslo savaitės renginiai. Tarptautiniuose renginiuose dalyvavo dėstytojai, administracijos darbuotojai ir studentai iš Nyderlandų, Belgijos, Portugalijos, Slovakijos, Suomijos, Danijos ir Lietuvos – iš viso 40 įvairių Europos šalių aukštojo mokslo institucijų atstovų.

Balandžio 4 d. vyko kultūrinė programa Vysočinos regione. Aplankytas Zilevo vienuolynas, kelios alaus daryklos ir susipažinta su Humpoleco miestu. Vakare laukė programa Jihlavos mieste – ekskursija po senamiestį.

Balandžio 5 d. dėstytojas Benas Gudinavičius dalyvavo kitų Europos šalių dėstytojų paskaitose, diskusijose su Jihlavos politechnikos kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojais, užmezgė kontaktų su Nyderlandų aukštosios mokyklos (Academie voor Sociale Studies, Hanzehogeschool Groningen) atstovu dėl tolesnio abiejų aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo galimybių. Tą pačią dieną dėstytojas vyko į Pabėgėlių ir užsieniečių integracijos centrą, susipažino su Čekijos Respublikos pabėgėlių ir užsieniečių integracijos sistema, Vysočinos regione pabėgėliams ir užsieniečiams teikiamomis socialinėmis paslaugomis.

Balandžio 6 d. Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojas skaitė paskaitas Jihlavos politechnikos kolegijos Klinikinio socialinio darbo (angl. Clinical Social Work) studijų programos 1 ir 3 kurso studentams. Pirmo kurso studentams skaitytos paskaitos apie savanorystę kaip socioedukacinį fenomeną, trečio kurso studentams – apie socialines paslaugas multiparadigminio savanorystės modelio kontekste. Po paskaitų vyko diskusijos su studentais ir jų grupes kuravusiais dėstytojais apie Lietuvos ir Čekijos socialinės apsaugos sistemas, galimybes studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje ar atlikti praktiką Šiaulių miesto socialines paslaugas teikiančiose įstaigose pagal Erasmus+ programą. Su Jihlavos politechnikos kolegijos socialinio darbo dėstytojais aptartos galimos tolesnio abiejų aukštųjų mokyklų dėstytojų bendradarbiavimo kryptys: bendrų taikomųjų tyrimų vykdymas ir projektų rengimas.

Grįžus į Lietuvą tęsiamas bendravimas su Nyderlandų aukštosios mokyklos atstovu dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.


Atgal