ŠVK bursis žaidimų kūrėjai

2018-01-18

Didžiausias žaidimų kūrimo maratonas Baltijos šalyse – vėl Šiauliuose! Registruokis ir dalyvauk!

Domina žaidimai? Esi kūrybingas ir mėgsti iššūkius? Turi idėjų, kurias galėtum pritaikyti kurdamas žaidimus? Dalijamės puikia žinia ne tik žaidimų mėgėjams, bet ir linkusiems į kūrybą, technologijomis besidomintiems žmonėms.

Sausio 26–28 dienomis Šiauliuose (taip pat Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje) vyks kasmetinis renginys „LT Game Jam“, sukviečiantis žaidimų kūrėjus profesionalus ir mėgėjus (programuotojus, dailininkus, muzikantus, idėjų autorius ir kt.) į 48 val. trukmės žaidimų kūrimo maratoną. 

Game Jam – tai didžiausias pasaulyje žaidimų kūrimo maratonas, tuo pačiu metu vykstantis įvairiose pasaulio vietose. Ši iniciatyva skatina žmones, turinčius įvairiausios patirties ir pomėgių, dalyvauti idėjų generavimo, jų įgyvendinimo procese, prisidėti prie globalios žaidimų kūrimo ir kūrybiškumo plėtros, kartu užmegzti ryšių su bendraminčiais. 

Renginys vyks taip: užsiregistravusieji susirenka penktadienio vakarą, pažiūri įkvepiantį visame pasaulyje žinomų kūrėjų vaizdo įrašą, o tada yra paskelbiama tema. Ja remdamiesi ir susibūrę į komandas, dalyviai turės kurti žaidimus. Visi žaidimai turi būti pabaigti iki sekmadienio popietės. Žaidimų kūrimo maratono pabaigoje vyksta darbų pristatymas.

Renginio organizatoriai pabrėžia, kad projektu siekiama skatinti bendradarbiavimą, o ne varžymąsi, tai nėra konkursas.

2017 metų sausį visame pasaulyje šio renginio metu buvo sukurta daugiau kaip 7000 žaidimų (renginys vyko 95 šalyse, kūrėjai buvo susibūrę 700 vietų!). Lietuvoje Game Jam taip pat kasmet auga, praėjusiais metais jame dalyvavo daugiau nei 650 dalyvių, kurie sukūrė daugiau nei 100 žaidimų projektų. Tai buvo didžiausias hakatono tipo renginys Lietuvos istorijoje. 

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija.

Sausio 26 d. lauksime renginio dalyvių atvykstant į Šiaulių valstybinę kolegiją. Numatoma renginio pradžia – 19 val. 

Renginio nuoroda socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/events/513163472404172/ (Šiauliuose „LT Game Jam“ vyks ŠVK Verslo ir technologijų fakultete, Aušros al. 40). 

Registracijos nuoroda: http://2018.gamejam.lt/register/

„LT Game Jame“ Lietuvoje vyksta nuo 2002 metų, o nuo 2009 metų organizuojamas kaip pasaulinės iniciatyvos „Global Game Jam“ dalis.

Pernai šis renginys Šiauliuose vyko pirmą kartą, Šiaulių valstybinėje kolegijoje savo kūrybinius gebėjimus išbandė kelios dešimtys jaunų žmonių. Organizatoriai tikisi, kad šiemet susidomėjimas žaidimų kūrimo maratonu bus dar didesnis. Renginį organizuoja Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija.

Skelbiama, kad vien pernai Lietuvos žaidimų kūrėjai sugeneravo 80 milijonų eurų pajamų, o vidutinis atlyginimas šioje sferoje jau perkopė 1400 eurų vidurkį. Šiuo metu Lietuvoje yra įsikūrusios 35 žaidimų gamyba arba leidyba užsiimančios kompanijos, o jose dirba beveik 500 profesionalų – dailininkų, programuotojų, žaidimų dizainerių, rašytojų, rinkodaros specialistų. Žaidimų industrijos augimo tempai diktuoja, kad kompanijoms nuolat reikia naujų darbuotojų.

Visa informacija apie renginį: http://2018.gamejam.lt/


Atgal