ŠVK atstovai išbandė jėgas laikydami Europos egzaminą

2018-05-13

Gegužės 9-ąją minima Europos diena. Pažymint ją jau ne vienerius metus organizuojamas Europos egzaminas. Egzaminą internetu laikė gausus būrys Šiaulių valstybinės kolegijos atstovų – studentų ir darbuotojų.

Europos egzaminas – įdomus, neįpareigojantis ir trumpas žinių apie Europos Sąjungą konkursas. Kaip skelbia organizatoriai, savo žinias apie Europos Sąjungą šiemet pasitikrinti panoro ir egzamine dalyvavo daugiau nei 20 000 žmonių.

Geriausiai egzaminą Šiaulių valstybinėje kolegijoje išlaikė Darius Astrauskas, Kristina Nesovienė, Violeta Stasėnaitė, Daiva Valiūnaitė ir Nijolė Litevkienė. D. Astrauskas buvo pakviestas dalyvauti II egzamino etape, tačiau, deja, į finalą nepateko. Antrajame etape dalyvavo beveik 400 dalyvių, 55 iš jų pateko į konkurso finalą.

Egzamino finale, kuris šiemet vyks gegužės 22 d., dalyviai varžysis dėl puikių prizų: pažintinių kelionių į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, išvykų į Taliną ir skrydžių oro balionu.

„Europos egzaminas“ Lietuvoje rengiamas nuo 2010 m. Šio konkurso dalyviai turi atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su ES istorija, veikimu, kultūra, aktualijomis ir kitomis temomis. 2018 metai yra paskelbti Europos kultūros paveldo metais.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.


Atgal