Sveiki atvykę į apskaitos pasaulį

2017-11-10

Kasmet lapkričio 10 d. buhalterių bendruomenė mini svarbią datą – šią dieną 1494 m. Venecijoje  L. Pačiolis išleido knygą „Aritmetikos, geometrijos, mokymo apie proporcijas ir santykius visuma“. Viena šios knygos dalis itin reikšminga visai buhalterių visuomenei.

L. Pačiolio knyga – svarbus indėlis į matematikos mokslą, o šios knygos dalis „Traktatas apie sąskaitas ir įrašus“ yra reikšminga visų kartų buhalteriams kaip pirmasis dvejybinės apskaitos aprašymas. Kaip tik todėl lapkričio 10-oji yra įsimintina ir tikrai buhalterių dėmesio verta diena. Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenė šią progą mini kasmet, tradicija tęsiasi nuo pat Buhalterinės apskaitos studijų programos atsiradimo kolegijoje.

Buhalteriai atlieka daugybę veiklų, susijusių su turtu ir finansais, todėl kiekvienai įmonei šie specialistai yra reikalingi.

Minėdami svarbią būsimai profesijai dieną, lapkričio 9 d. Buhalterinės apskaitos, Verslo ekonomikos ir Finansų studijų programų studentai, pasitelkę dėstytojų pagalbą, surengė protmūšį „Sveiki atvykę į apskaitos pasaulį“. Žaidime dalyvavo 4 komandos, kurias sudarė Buhalterinės apskaitos studijų programos I ir II kurso studentai, Finansų studijų programos II kurso studentai ir Tarptautinio verslo studijų programos I kurso studentai.

Susirinkusiuosius į renginį pasveikino Verslo ir apskaitos katedros dėstytoja Alma Prėskienienė. Ji papasakojo apie sąvokos apskaita istoriją, atskleidė, kodėl minima Buhalterių diena. Pasak dėstytojos, užsienyje labiau linkstama apskaitą laikyti menu, Lietuvoje – mokslu.

Komandoms linksmais pavadinimais – Nokia 3310, Turėjome būti penki, Bagdonytės 17 ir Kumštis – buvo užduota 20 klausimų su galimais atsakymų variantais. Į klausimus, kurie buvo susiję su ekonomika ir finansais, reikėjo atsakyti per numatytą laiką.

Verslo ekonomikos studijų programos trečiakursiai sudarė renginio komisiją, jie įvertino dalyvių atsakymus ir paskelbė rezultatus. Komandos Kumštis ir Nokia 3310 surinko vienodai taškų ir pretendavo užimti pirmą vietą, todėl jiems buvo užduotas papildomas klausimas. Galiausiai pirmą vietą iškovojo Nokia 3310 komanda – Finansų studijų programos II kurso studentai. Antra vieta atiteko komandai KumštisBuhalterinės apskaitos II kurso studentėms. III vietą užėmė komanda Bagdonytės 17Buhalterinės apskaitos I kurso studentės.

Renginio organizatoriai džiaugėsi puikia dalyvių nuotaika ir sklandžiai pavykusiu renginiu.

Informaciją parengė Organizacijos komunikacijos studentė Justina Tumaitė


Atgal