Sveikatos priežiūros fakultete minėta Europos sveikos mitybos diena

2021-11-09

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete toliau tęsiama tradicija paminėti Europos sveikos mitybos dieną, skatinančią atkreipti dėmesį į sveiką gyvenseną ir sveikatą.

Popietės „Ligų šaltinio ieškokite lėkštėje“ iniciatorė –  Biomedicinos mokslų katedros lektorė Elena Kairienė.

Renginio tikslas – paminėti Europos sveikos mitybos dieną. Lapkričio 8 d. dieną visose Europos šalyse sutelkiamas dėmesys į būtinybę maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus.

„Renginiu bandėme atkreipti dėmesį į sveikos subalansuotos mitybos svarbą ir įtaką mūsų sveikatai. Siekiame skatinti visuomenę sveikai maitintis, mažinti netinkamos mitybos sukeliamų ligų riziką“, – sako renginio organizatoriai, Bendrosios praktikos slaugos programos pirmo kurso studentai.

Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos Komisijos duomenimis, daugybė Europos šalių gyventojų serga lėtinėmis ir neinfekcinėmis ligomis, pavyzdžiui, kraujotakos ir virškinimo sistemos, žmones kankina piktybiniai navikai, diabetas, nutukimas ir t. t. Sergamumas šiomis ligomis ne mažėja, o tik didėja. Maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui. Sveika mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, turinčių įtakos žmogaus sveikatai.

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Biomedicinos mokslų katedra ir Bendrosios praktikos slaugos programos I kurso studentai prisijungė prie Europos Komisijos keliamų tikslų ir renginio metu skatino rinktis sveikesnį maistą, mažinti riebalų, cukraus vartojimą, didinti vaisių, daržovių ir išgeriamo vandens kiekį.

Renginio dalyviai vaišinosi sveikais patiekalais. Popietės metu stalai mirgėjo nuo sveiko maisto gausybės: buvo galima paragauti žaliųjų berečių iš pomidorų, mocarelos ir baziliko, vegetariškų sušiukų, avižinių sausainių, liežuvio užkandėlės ir daugybės kitų ne tik sveikų, bet ir labai skanių patiekalų.

Renginio organizatoriai kviečia žiūrėti į maistą kaip į energijos, geros nuotaikos šaltinį!

Daugiau apie renginį pasakojama Šiaulių televizijos reportaže.


Atgal