Svarbi diena stojantiesiems – skelbiami kvietimai studijuoti

2019-07-26

Šiandien skelbiami pirmieji bendrojo priėmimo rezultatai – stojantieji, prisijungę prie savo paskyros lamabpo.lt informacinėje sistemoje, matys, kurios aukštosios mokyklos pirmakursiais jie kviečiami tapti.

ŠVK stojančiųjų prašymuose – daugiau nei 2 tūkst. kartų

Šiemet bendrojo priėmimo I etape studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje (ŠVK) pakviesti 304 asmenys, iš jų 187 valstybės finansuojamose ir 117 valstybės nefinansuojamose vietose. Tai – šiek tiek mažiau nei praėjusiais metais – mažėjant abiturientų skaičiui regione, toks stojančiųjų mažėjimas yra natūralus.

Tarp pakviestųjų studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje – ir 3 šimtukininkai, iš vieno ar kito valstybinio brandos egzamino gavę maksimalų įvertinimą.

Iš viso į ŠVK programas pateikta 518 pageidavimų pirmu prioritetu ir 2110 visais prioritetais. Deja, didesnioji dalis jų negalėjo būti realizuoti, nes neatitiko stojimo reikalavimų: nelaikyti tam tikri valstybiniai egzaminai arba per mažas konkursinis balas. Todėl realiai konkurse galėjo dalyvauti 222 pageidavimai pirmu prioritetu ir 999 pageidavimai visais prioritetais (stojantieji savo prašymuose galėjo įrašyti iki 9 pageidavimų).

Populiarumo viršūnėje – tos pačios programos

Daugiausia stojančiųjų susidomėjimo (prašymų) sulaukė ŠVK Socialinio darbo, Buhalterinės apskaitos, Kineziterapijos, Bendrosios praktikos slaugos, Kosmetologijos studijų programos. Stiprios akademinės grupės formuojasi Finansų, Gamybos ir logistikos vadybos, Informacijos valdymo, Įmonių ir įstaigų administravimo, Turizmo ir viešbučių studijų programose.

Susidomėjusiųjų ŠVK inžinerijos ir informatikos mokslų programomis būta išties nemažai (667 pageidavimai), tačiau daugeliui stojančiųjų kilo sunkumų pasiekti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytus stojimo reikalavimus, ypač kliuvo neišlaikytas ar net nebandytas laikyti matematikos valstybinis egzaminas. Viena iš tokių programų – Automobilių techninis eksploatavimas: tik 39 proc. pateiktų pageidavimų atitiko reikalavimus, todėl bendrojo priėmimo I etape nesusidarė reikiamas skaičius kviečiamųjų ir bendrasis priėmimas į šią programą buvo sustabdytas. Vis tik, kadangi specialistai regione yra paklausūs,  stoti į Automobilių techninio eksploatavimo programą dar galima tiesioginio priėmimo metu, prašymai teikiami ŠVK priėmimo tarnyboje. Sėkmingai formuojasi akademinės grupės Automatikos ir elektros inžinerijos, Informacinių sistemų technologijos, Programų sistemų, Statybos, Transporto logistikos technologijų programose.

Naujus studijų metus Šiaulių valstybinėje kolegijoje pradės ir nemažas būrys studentų iš užsienio šalių, atvyks grupė ukrainiečių (apie 20) į Statybos studijų programą.

Nespėjusiems – tiesioginio priėmimo galimybė

Studijų sutartys su pakviestaisiais bendrojo priėmimo I etape bus pasirašomos liepos 29–31 dienomis. II etapo prašymai bus priimami rugpjūčio 1–3 dienomis. 

Tęsiamas ne tik bendrasis, ir tiesioginis priėmimas į likusias studijų programas. Tuos, kas liepos 26 d. negavo pageidaujamo kvietimo, kviečiame kreiptis į priėmimo tarnybą pasikonsultuoti dėl dalyvavimo kituose bendrojo priėmimo etapuose arba tiesioginiame priėmime (tel.: (8 41) 52 37 69, (8 41) 52 50 51, mob. +370 615 97 114, el. p. priemimas@svako.lt, Aušros al. 40, Šiauliai).

Priėmimo tarnyba dirba nuo 9 iki 16 valandos be pietų pertraukos. 

Ką reikia žinoti atvykstant pasirašyti studijų sutartį?

Pasirašant studijų sutartis, reikalingi šie dokumentų originalai arba notaro patvirtintos kopijos:

– galiojantis asmens dokumentas;
– išsilavinimo dokumentai;
– papildomų balų skyrimą pagrindžiantys dokumentai (jei yra).

Pasirašant studijų sutartį, mokama registracijos įmoka – 19 Eur.

Sumokėti galima Kolegijos kasoje banko kortele (grynieji pinigai nepriimami) arba per elektroninės bankininkystės sistemas į Kolegijos sąskaitą viename iš šių bankų:
AB Šiaulių bankas, sąskaitos Nr. LT167180000000141326
AB „Swedbank“ bankas, sąskaitos Nr. LT207300010074110606

Įmokos gavėjas – Šiaulių valstybinė kolegija, įmonės kodas 111968241
Įmokos pavadinimas – registracijos  įmoka
Mokėtojo kodas – įrašyti stojančiojo asmens kodą

SVARBU! Jei studijų sutartį už stojantįjį pasirašo kitas asmuo, reikalingas įgaliojimas, patvirtintas notaro arba sudarytas elektroniniu būdu per www.igaliojimai.lt. Reikia pateikti ir stojančiojo asmens dokumento originalą arba notaro patvirtintą jo kopiją.

Prašymus dėl bendrabučio skyrimo nuolatinių studijų pirmakursiai teikia studijų sutarčių pasirašymo metu. Ištęstinių studijų studentams tokių prašymų teikti nereikia, jiems vieta bendrabutyje suteikiama sesijų metu.


Atgal