Studentės Paulinos įspūdžiai iš „Erasmus+“ vizito Ispanijoje

2022-12-01

Paulina Buitvidaitė, Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros programos studentė, pasinaudojo galimybe dalyvauti mišrioje intensyvioje „Erasmus+“ programoje.

Įsibėgėjus studijų metams Šiaulių valstybinė kolegija pasiūlė dalyvauti antroje „Erasmus+“ BIP programoje Chaeno mieste Ispanijoje.

BIP yra 2021–2027 m. programos „Erasmus+“ naujovė, kuri suteikia studentams galimybę išvykti į trumpus intensyvius kursus, susipažinti su užsienio aukštąja mokykla, dėstymo metodika ir, žinoma, užsienio šalies kultūra.

Šioje programoje dalyvavo studentai iš Olandijos, Lietuvos ir Ispanijos.

Prasidėjus mobilumui dalyviai turėjo galimybę aplankyti dvi įmones: „Picualia“, kuri gamina tvarų alyvuogių aliejų savo aplinką tausojančiame malūne Andalūzijoje, ir „Smurfit Kappa“ – pirmaujančią gofruoto kartono pakuočių įmonę Europoje ir vieną pirmaujančių popierinių pakuočių įmonių pasaulyje.

Pirmoje įmonėje gidė Tamara papasakojo apie visus alyvuogių kelio etapus ir parodė, kaip vyksta aliejaus pakavimo darbai. Po ekskursijos dalyviai turėjo galimybę paragauti 3 skirtingų alyvuogių aliejaus rūšių ir sužinoti, kuo kiekviena iš jų skiriasi.

Antroje ekskursijoje studentai klausėsi, kaip „Smurfit Kappa“ tapo viena iš pirmaujančių popierinių pakuočių perdirbimo įmonių, turėjo galimybę pamatyti popieriaus perdirbimo procesus.

Pasibaigus ekskursijai, studentai pradėjo intensyvius darbus universitete. Kiekvienai grupei buvo pateiktos įmonės užduotys. Viena iš įmonių buvo „Picualia“, kuri norėjo įkurti savo mokyklą ir iš dalyvių prašė verslo plano.

Grupės dirbo su užduotimis, pareikalavusiomis intensyvių informacijos paieškų, SWOT analizės panaudojimo, taip pat rekomendacijų, į kurias įmonė turėtų atsižvelgti.

Paskutinę mobilumo dieną grupės pristatė įmonėms planus veiksmų, turėsiančių pagerinti veiklos rezultatus.

„Pasibaigus mobilumui, visiems buvo sunku išsiskirti, nes ši programą per trumpą laiką sugebėjo suburti mus į vieną didelę šeimą“, – įgytą patirtį apibendrina Šiaulių valstybinės kolegijos studentė Paulina.


Atgal