Studentė Indrė: praktika užsienyje yra neatsiejama studijų dalis

2021-12-16

Ištęstinių studijų Tarptautinio verslo programos studentė Indrė Dukanauskaitė džiaugiasi gavusi progą atlikti mainų programos „Erasmus+“ praktiką Norvegijoje.

Praktiką atlikau personalo agentūroje. Įmonė turi 34 darbuotojus, kurie yra kvalifikuoti santechnikai, apdailininkai, elektrikai ir dirba statybos darbus Norvegijoje.

Įmonė nuomoja darbo jėgą užsakovams – įmonėms, kurioms trūksta personalo.

Praktikos metu susipažinau su įdarbinimo agentūros veikla, sužinojau, kaip ji buvo įkurta, kokia įmonės vizija, tikslas ir ateities planai.

Kadangi kalbu norvegų ir anglų kalbomis, padėjau iš Lietuvos atvykusiems darbuotojams susitvarkyti darbui šalyje reikalingus dokumentus. Esu susipažinusi su šiuo procesu, todėl teko vykti į policiją, mokesčių inspekciją, registrų centrą, banką.

Dirbdama bendravau su įmonės klientais, stebėjau sutarčių sudarymo procesą, ieškojau potencialių klientų, darbuotojų, bendravau su kandidatais į laisvas darbo vietas.  

Gavau ir paprastesnių užduočių – teko pirkti trūkstamų priemonių darbui, vežti darbuotojus į reikiamą vietą, surasti maršrutą, išnuomoti automobilį ar darbo įrangą.

Džiaugiuosi visais padarytais darbais ir įgyta informacija.

Mano nuomone, studijuojant Tarptautinį verslą, praktika užsienyje yra studijų neatsiejama dalis. Aš praktikos metu susipažinau su naujais žmonėmis, įgijau naujų žinių, kurias pasistengsiu panaudoti ateityje.

Nori pažinti kitas kultūras ir leistis į nepamirštamą gyvenimo nuotykį? Mėgsti keliones, naujas pažintis ir svajoji save išbandyti? Mainų programa „Erasmus+“ tau gali padovanoti nepakartojamų įspūdžių!

Kilus klausimams, jau dabar kviečiame susisiekti su Šiaulių valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojomis:

dėl „Erasmus+“ praktikos – Guoda Kačinskaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 671 94 392
El. paštas g.kacinskaite@svako.lt

dėl „Erasmus+“ dalinių studijų – Raminta Kudrickaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 629 34 951
El. paštas r.kudrickaite@svako.lt

Tarptautinių ryšių skyrius įsikūręs centriniuose kolegijos rūmuose (Aušros al. 40, 206 kab.).


Atgal