Studentas Benas: tarptautinė patirtis yra neįkainojama

2022-01-05

Šiaulių valstybinės kolegijos studentas Benas Babrauskas dalijasi patirtimi, kurią jam dovanojo mainų programa „Erasmus+“. Benas atliko praktiką Islandijoje.

Automobilių techninio eksploatavimo studijų programos studentas džiaugiasi turėjęs galimybę sparčiai patobulėti praktikos svetur metu.

„Įstojęs į Šiaulių valstybinę kolegiją žinojau, kad teks ne tik mokytis, bet ir derinti darbą su studijomis. Svarsčiau įvairius variantus dirbti užsienyje, tačiau padirbėjimai po mėnesį ar du pirmame kurse buvo negalimi, todėl teko dirbti Lietuvoje.

Antrame kurse žinojau, kad prasideda praktika, todėl galėsiu išvykti, nes prieš kelerius metus jau turėjau darbo vietą Islandijoje. Kai pradėjau tartis dėl išvykimo, man pasakė, kad galiu pasinaudoti „Erasmus+“ galimybe – išskristi dirbti 2 mėnesiams į Islandiją ir dar gauti papildomų pinigų. Nedvejodamas nutariau pasinaudoti šia galimybe.

Susitvarkiau reikalingus dokumentus ir išvykau į darbo poziciją, atitinkančią mano praktikos pobūdį – gal šiek tiek labiau labiau specializuotą, bet tikrai tinkančią. Dirbdamas įmonėje nebuvau visiškas naujokas, jau turėjau patirties, todėl tie du mėnesiai buvo skirti man pačiam tobulėti, įgūdžiams gerinti.

Jau per pirmą darbo Islandijoje savaitę jaučiau, kad kiekvieną dieną vis labiau tobulėju, esu puikaus kolektyvo dalis. Mačiau ir įsiliejau į serviso darbo aplinką, buvau naudingas komandai. Man atiteko atsakomybė ne tik už savo darbo poziciją, bet ir už komandos darbų koordinavimą. Kitaip tariant, buvau atsakingas už darbų atlikimo tempą, darbų paskirstymą, automobilių patikrą, padangų montavimą, klientų įspėjimą dėl galimų automobilio gedimų, būtinybę gedimus skubiai pašalinti.

Praktikos metu teko susipažinti ne tik su naujausiais lengvaisiais automobiliais, bet ir su sunkiasvoriais, išmokau įvairios tvarkymo ar darbų atlikimo technikos. Jaučiu, kad per visą praktikos laikotarpį sužinojau labai daug naujų dalykų, džiaugiuosi, kad galėjau plėtoti savo įgūdžius tarptautiniu mastu.

Manau, kad tarptautinė patirtis yra neįkainojama, todėl studentai turėtų pasinaudoti tokia galimybe!“, – įspūdžių kupiną pasakojimą baigia antrakursis Benas Babrauskas

Nori pažinti kitas kultūras ir leistis į nepamirštamą gyvenimo nuotykį? Mėgsti keliones, naujas pažintis ir svajoji save išbandyti? Mainų programa „Erasmus+“ tau gali padovanoti nepakartojamų įspūdžių!

Kilus klausimams, jau dabar kviečiame susisiekti su Šiaulių valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojomis:
dėl „Erasmus+“ praktikos – Guoda Kačinskaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 671 94 392
El. paštas g.kacinskaite@svako.lt
dėl „Erasmus+“ dalinių studijų – Raminta Kudrickaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 629 34 951
El. paštas r.kudrickaite@svako.lt
Tarptautinių ryšių skyrius įsikūręs centriniuose kolegijos rūmuose (Aušros al. 40, 206 kab.).


Atgal