Studentai pasižymėjo sveikatinimo konkurse

2017-12-06

Sveikatingumo projekte ,,Sveikuolis 2017“, vykusiame spalio–lapkričio mėnesiais, dalyvavo per 500 įvairaus amžiaus Šiaulių miesto gyventojų, tarp jų – ir Šiaulių valstybinės kolegijos studentų. Studentams gerai sekėsi tiek varžytis su šiauliečiais, tiek rungtis finaliniame LR Prezidento taurės konkurso etape.

Projekte „Sveikuolis“ Šiauliuose varžėsi 18 skirtingų amžiaus grupių dalyvių. Išbandę jėgas savo mieste, jie atvyko į LR prezidento taurės finalinį konkurso „Euro Fit“ etapą. Varžybose dalyvavo 12 komandų iš įvairių šalies regionų: Palangos, Ukmergės, Panevėžio, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Jonavos, Anykščių, Naujosios Akmenės, Birštono, Panevėžio ir Šiaulių. Į Kauną važiavo 33 šiauliečiai, iš kurių net 23 tapo nugalėtojais ir prizininkais. Šiaulių miesto komanda pirmą kartą istorijoje finaliniame etape laimėjo pirmąją vietą.

Kiekvienų metų rudenį aktyviausi sveikuolių klubai (ir ne tik jie) bendradarbiaudami su sporto centrais ir savivaldybių sporto skyriais savo miestuose ir rajonuose rengia fizinio kūno įvertinimo konkursus. Finalinis konkurso etapas, šiemet pavadintas „Euro Fit“, daugeliui žmonių geriau žinomas kaip konkursas „Lietuvos sveikuolis“.

Pagrindinė konkurso „Euro Fit“ idėja – skatinti judėti, varžytis, atrasti miestuose ir rajonuose sveikiausius žmones, pademonstruoti jų fizinio kūno galimybes finaliniame konkurse. Visą dieną truksiančiame renginyje gausu kitų pramogų ir paskaitų, kurios įdomios kiekvienam, bent kiek besirūpinančiam sveiku gyvenimo būdu. Įvertinimo metu bet kokio fizinio pasirengimo, net ir niekada rimtai nesportavę vyrai ir moterys gali atlikti specialaus pasiruošimo nereikalaujančius pratimus ir pagal savo rezultatus sužinoti, kokia jų fizinio kūno būklė. Tai puiki galimybė palyginti save su kitais tos pačios amžiaus grupės žmonėmis, įvertinti fizinį pajėgumą.

Susumavus rezultatus, Šiaulių komanda iškovojo I vietą. Pereinamoji LR prezidento taurė 2017 metais atiteko Šiaulių lengvosios atletikos sveikatingumo centrui. Buvo išrinkti visų amžiaus grupių nugalėtojai. Prizines vietas iškovojo keli Šiaulių valstybinės kolegijos studentai: Kristina Semeniukaitė (BH17), Deimantė Tamulytė (KNZ17), Ovidijus Venckus (ATE17) ir Inesa Ubavičiūtė (K16). Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti lapkričio 20 d. Šiaulių arenos konferencijų salėje. Prizai taip pat įteikti ir konkurso „Šiaulių Sveikuolis 2017“ prizininkams: Akvilei Morkūnaitei (SD17), Marijai Agnei Kalasauskaitei (IST17), Karolinai Kalvaitytei (BPS17), Singridai Dagytei (BA17), Samantai Rofinbergaitei (S15), Vitai Jokubaitienei (BPS17), Rimai Ratkevičienei (K16), Agniui Lileikiui (TLT17), Rimvydui Baniui (MT17), Simonui Steponavičiui (S15), Andrejui Šulcui (KNZ16) ir Lukui Venclovui (KNZ17).


Atgal