Stiprinamas bendradarbiavimas su Mažeikių politechnikos mokykla

2022-11-16

Lapkričio 16 d. Šiaulių valstybinėje kolegijoje lankėsi grupė svečių iš įvairių šalių, atvykusių pagal Mažeikių politechnikos mokyklos vykdomą mainų programos „Erasmus+“ KA2 strateginės partnerystės projektą „Švietimo metodai profesinių mokyklų pasirengimo skaitmeniniam mokymuisi stiprinti“.

Projekte dalyvauja moksleiviai ir dėstytojai iš Ispanijos, Italijos, Portugalijos, Rumunijos ir Graikijos profesinių mokyklų.

Susitikimo metu kolegijos docentas dr. Donatas Dervinis pristatė aktualias elektromobilių ir hibridinių automobilių technologijas, įvertino jų pranašumus ir trūkumus. Svečiai įdėmiai klausėsi pranešimo, domėjosi jiems aktualiais sprendimais ir įsitraukė į diskusijas. Vėliau lektorius Tomas Kalinauskis pristatė automobilių konstravimo principus ir supažindino su studentų sukonstruotomis transporto priemonėmis.

Šiaulių valstybinė kolegija aktyviai bendradarbiauja su Mažeikių politechnikos mokykla tobulinant moksleivių praktinius įgūdžius. Jau kelerius metus kolegijos lektorius Marius Kernagis veda praktinius užsiėmimus Mažeikių politechnikos mokyklos  moksleiviams. Taip pat ir patys moksleiviai atvyksta į kolegiją gilinti žinių ir įgūdžių Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programos laboratorijose.

Verslo ir technologijų fakulteto dekanė dr. Ingrida Vaičiulytė tvirtina, kad tokio bendradarbiavimo rezultatas naudingas visiems – laipsniškai užtikrinamos moksleivių tobulinimosi galimybės. Baigus profesinę mokyklą pasirenkamos studijos kolegijoje ir siekiama profesinio bakalauro kvalifikacinio laipsnio.


Atgal