Statistikos departamento konkurse laimėta I vieta!

2021-11-17

Po ilgų darbų ir dar ilgesnių debatų buvo išrinkti Lietuvos statistikos departamento rengiamo hakatono „mieSTietis" nugalėtojai – jais tapo Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai.

Programų sistemų studentas Mantas Valentinas, Informacinių sistemų technologijos programos studentė Toma Daukšaitė ir Tarptautinio verslo programos studentas Mantas Savickas lapkričio 12–15 dienomis dalyvavo hakatone, kurį organizavo Lietuvos statistikos departamentas.

Šiaulių valstybinės kolegijos komanda „Dynamitai“ hakatone pelnė pirmąją vietą!

„Visiškai neabejodami savo sugebėjimais nėrėme į 3 bemieges naktis, skirtas programavimui, į kūrimą produkto, kurio konkursas reikalauja. Po nemiegotų naktų ir daug mąstymo, darbo tiek sau, tiek Šiaulių valstybinei kolegijai pelnėme I vietą programavimo konkurse! Mums tai yra labai didelis pasiekimas, ypač vertinant tai, kad varžėmės su didžiosiomis šalies aukštosiomis mokyklomis. Mūsų programinį kodą planuojama naudoti valstybės statistikos puslapyje. Labai džiaugiamės galėdami garsinti Kolegijos vardą. Tikimės, kad tai yra aukštas pasiekimas ir kolegijai IT srityje“, – savo patirtį apibendrina studentai.

Antroji vieta konkurse atiteko Kauno technologijos universiteto atstovams – komandai „Aitišnikai“. Trečiąja vieta po atkaklios kovos ir ilgų vertinimo komisijos debatų buvo skirta komandai LWS (Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas).

Statistikos departamentas dėkoja dalyviams už aktyvų dalyvavimą ir kūrybingumą.

„Visos hakatono komandos parodė tikrai aukštą lygį, tai privertė vertinimo komisiją sukti galvas ir ilgai diskutuoti renkant nugalėtojus“, – sako organizatoriai.

Konkurso darbai pristatyti ir vertinti viešai, Lietuvos statistikos departamento Youtube platformoje. Šiaulių valstybinės kolegijos komandos pristatymą galite pamatyti čia: https://youtu.be/BTExm-6WzF0?t=2561.

„mieSTietis“ – tai keturių dienų hakatonas, organizuojamas siekiant ugdyti aukštųjų mokyklų studentų statistinį raštingumą, smalsumą ir skatinti susidomėjimą miestų statistika. Gyventojai, jų namai, darbovietės, mokyklos, keliai ir transporto priemonės, tarša, želdynai, turistai, muziejai ir teatrai, sporto infrastruktūra – ką tai pasako apie miestą? Ar šie duomenys gali atskleisti miesto veidą? Koks tipinis šios teritorijos gyventojas? Kokia miesto ateitis? Šis hakatonas buvo išskirtinė galimybė prisidėti kuriant idėjas, kaip turimus statistinius duomenis panaudoti norint geriau pažinti mūsų miestus, prognozuoti įvairius socialinius reiškinius ir tendencijas, populiarinti miestų statistiką. Hakatono metu buvo ieškoma sprendimų, kaip, naudojant miestų statistikos duomenis, sukurti veikiantį miestų vizualizacijos įrankį, kuris supažindintų su šešiais Lietuvos miestais (Vilniumi, Kaunu, Klaipėda, Šiauliais, Panevėžiu ir Alytumi).

Labai džiaugiamės studentų iniciatyva ir puikiu rezultatu!

 


Atgal