Socialinio verslumo projektas studentams

2018-03-14

Kovo 13 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) vykdomo projekto „Atverk 2: socialinis verslumas ir pramonė 4.0“ pristatymas.

Kaip papasakojo šį tęstinį sumanymą pristatęs UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ direktorius Gintas Umbrasas, Europos Sąjungos finansuojamo projekto tikslas – ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą, skatinti juos užsiimti socialiniu verslu. 2011–2013 metais jau vykdytos panašios veiklos sulaukė studentų susidomėjimo ir buvo rezultatyvios. Baigiamojo renginio metu ankstesnio projekto dalyviai pristatė daugiau negu 30 inovatyvių idėjų – dviračio pavarą, mechaninį telefono kroviklį, langus plaunantis robotą, išmanų šviestuvą ir kt.

Pristatymo metu kalbėta apie su ketvirtąja pramonės revoliucija siejamus pokyčius, ateities pramonės perspektyvas. LINPRA projektų vadovė Agnė Kudarauskienė, remdamasi šiuolaikinių modernių įmonių pavyzdžiais, pademonstravo inžinerinių specialybių galimybes. Renginyje dalyvavęs UAB „Baltik vairas“ vadovas Žilvinas Dubosas papasakojo apie šios įmonės specifiką, apibūdino darbo joje galimybes ir pobūdį.

Studentams buvo pristatytos projekte „Atverk 2: socialinis verslumas ir pramonė 4.0“ numatomos veiklos: verslumo ir kūrybiškumo mokymai, šiems įgūdžiams tobulinti skirtos praktinės dirbtuvės. Buvo pabrėžta, kad studentų kartu dėstytojais sukurtos ir įgyvendintos socialinio verslo idėjos konkuruos tarpusavyje, o nugalėtojų lauks išvykos į pažangiausias Vokietijos ir Lietuvos inžinerinės pramonės įmones, pasiūlymai dalyvauti įdomiuose mokymuose.

Galimybe dalyvauti šiame projekte susidomėję studentai ir dėstytojai kviečiami kreiptis į Šiaulių valstybinės kolegijos Mokslo skyriaus vedėją dr. Nedą Jurgaitį (Aušros al. 40, 205 kabinetas, tel. (8 41) 43 37 93, el. paštas n.jurgaitis@svako.lt).


Atgal