Šiaulių valstybinėje kolegijoje mokslo metus pradeda 600 pirmakursių

2017-09-01

Šiandien, Rugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną – mieste šurmuliuoja ne tik moksleiviai, bet ir studentai. Jų būrys Šiauliuose šiemet iš tiesų gausus: naujus mokslo metus vien Šiaulių valstybinėje kolegijoje (ŠVK) pradeda daugiau nei 2 tūkstančiai studentų, 600 iš jų – pirmakursiai.

Nors demografinė situacija Lietuvoje, emigracija ir kiti veiksniai kiek koreguoja bendrojo priėmimo ir apskritai stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, Šiaulių valstybinės kolegijos vadovai džiaugiasi, kad pirmakursių skaičius išlieka stabilus.

– Viešojoje erdvėje buvo daug kalbėta apie aukštojo mokslo reformas ir pertvarkas, bet mes naujus mokslo metus pradedame kaip stipri ir savarankiška aukštojo mokslo įstaiga. Šiaulių valstybinė kolegija išlaiko aukštas pozicijas, esame pasiruošę iššūkiams. Žinome, kad mus renkasi motyvuoti studentai, turintys tikslą per studijų metus ne tik gauti teorinių žinių, bet ir įgyti praktinių įgūdžių, kurių prireiks siekiant tapti konkurencingais darbo rinkos dalyviais, – sako Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė.

Tarp populiariausių programų Šiaulių valstybinėje kolegijoje šiemet – Socialinis darbasInformacinių sistemų technologijaBendrosios praktikos slaugaAutomobilių techninis eksploatavimas ir Transporto logistikos technologijos.

Studijas nuolatine forma pasirinko beveik 400 stojančiųjų, apie 200 studentų mokysis ištęstine forma. Daugiau nei pusė būsimų pirmakursių studijuos valstybės finansuojamose vietose.

Tarp pirmakursių – du Indijos piliečiai ir šeši studentai iš Turkijos, kurie jau atvyko į Šiaulius. Iš viso studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje nuo rugsėjo pradės apie 30 užsienio šalių studentų – ispanai, italai, latviai, portugalai. Jauni žmonės iš svetur rinkosi studijuoti Finansus, Verslo ekonomiką, Tarptautinį verslą, Bendrosios praktikos slaugą, Automatikos ir elektros inžineriją, Automobilių techninį eksploatavimą, Turizmą ir viešbučius, Organizacijos komunikaciją, Statybą.

Būsimų studentų skaičius Šiaulių valstybinėje kolegijoje dar nėra galutinis ir vis auga, nes tiesioginis priėmimas, kurio metu stojantieji gali rinktis studijas valstybės nefinansuojamose vietose, tęsiasi. 2017 m. ŠVK buvo parengta ir patvirtinta nauja programa – Gamybos ir logistikos vadyba – tikimasi sulaukti stojančiųjų iš didžiausių Šiaulių miesto ir regiono įmonių. Dar viena šių metų naujovė – Tarptautinio verslo studijų programa, dėstoma anglų kalba.

Daugiau nuotraukų iš Rugsėjo 1-osios šventės – socialiniame tinkle „Facebook“

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija ir nuotraukos

 


Atgal