Šiaulių valstybinė kolegija – užsienio studentų integracijai skirtame projekte

2022-12-19

Spalio–lapkričio mėnesiais Šiaulių valstybinė kolegija dalyvavo Valstybinio studijų fondo finansuotame projekte „Nestandartinių sprendimų paieška tobulinant užsienio studentams palankią aplinką“, kurį įgyvendino Vilniaus kolegija.

Projekto metu buvo atlikta atvykusių užsienio studentų apklausa, taikant focus grupės tyrimo metodiką. Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros bei Informacijos valdymo programų studentės dalyvavo tyrimų metodologijos seminare, po kurio žinias turėjo pritaikyti praktiškai. Focus grupės tyrime dalyvavo 25 į kolegiją atvykę mainų programos „Erasmus+“ studentai. Jie turėjo galimybę išreikšti savo nuomonę, pasidalyti patirtimi, susijusia su integracija į kolegijos bendruomenę, keistis idėjomis ir pasiūlymais, kaip tobulinti atvykusiems užsienio studentams teikiamą paramą.

Lapkričio 24–25 d. Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros bei Informacijos valdymo programų studentės pristatė tyrimo rezultatus, dalyvavo komandų formavimo užsiėmimuose, generavo idėjas pagal „Creative Platform“ metodiką. Studentės taip pat dalyvavo Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos Senųjų amatų dirbtuvių atstovų vestuose žvakių liejimo ir šiaudinių paukštelių pynimo edukaciniuose užsiėmimuose, kurie padėjo susipažinti ir sustiprinti ryšius su užsienio studentais.

Lapkričio 30 d. mišriuoju būdu vyko baigiamasis projekto renginys – mokslinis-praktinis seminaras „Užsienio studentų įtraukties didinimas į Lietuvos kolegijų akademinę bendruomenę“, kurio metu buvo siekiama aukštųjų mokyklų bendruomenių ir verslo atstovus supažindinti su Vilniaus kolegijos bei Šiaulių valstybinės kolegijos studentų atlikto focus grupių tyrimo rezultatais, praktinėmis įžvalgomis, susijusiomis su užsienio studentų įtraukimu į studijas aukštosiose mokyklose.


Atgal