Šiaulių valstybinė kolegija – tarptautinio tinklo narė

2020-04-16

Nors paskelbtas karantinas pakoregavo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio aukštųjų mokyklų darbą, tačiau projektinė veikla nesustoja. Kuriamos strategijos ir dėliojami planai, ruošiamasi intensyviam laikotarpiui, kuris mūsų visų laukia grįžus prie įprastinio ritmo. 
 

Vienas iš svarbių šių metų projektų – NEOLAiA tinklas, prie kurio šiemet prisijungė Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK). Dalyvavimas projekte, viena vertus, ir labai džiugus postūmis pirmyn kolegijos veikloje, ir, kita vertus, laukiantis didžiulis darbas, atsakomybė.

Sausio 27–28 d. Prahoje (Čekija) vykusio susitikimo su NEOLAiA tinklo nariais metu buvo pasirašyta Europos universitetų tinklo bendradarbiavimo sutartis, taip pat susitikimo metu buvo aptartos Europos Komisijai bendrai pateikto projekto NEOLAiA veiklos.

NEOLAiA (graikiškai – jaunystė) yra glaudus šešių jaunų, greitai besivystančių aukštojo mokslo institucijų, įsikūrusių mažuose ir vidutinio dydžio miestuose, aljansas, kurį sudaro Bylefeldo universitetas (Vokietija), Kretos universitetas (Graikija), Chaeno universitetas (Ispanija), Ostravos universitetas (Čekija), Suceavos Ștefan cel Mare universitetas (Rumunija) ir Šiaulių valstybinė kolegija (Lietuva).

Būdamos jaunos aukštojo mokslo institucijos, turinčios galią ir įsipareigojusios vykdyti reformas, esame svarbūs inovacijų ir socialinių pokyčių varikliai savo regionuose, Europos Sąjungoje ir už jos ribų. NEOLAiA partneriai yra aukštosios mokyklos, atliekančios mokslinius tyrimus, turinčios bendras vertybes, tvirtus ryšius su savo regionų tinklais, kompetenciją ir patirtį.  

ŠVK bendruomenė, tapusi tarptautinio tinklo nare, dalyvaus įvairiose veiklose, tarp kurių inovatyvaus dėstymo-mokymosi centro, jungtinių studijų programų kūrimas, studijų kokybės užtikrinimas, bendros lygių galimybių ir įvairovės politikos rengimas, interaktyvus aukštojo mokslo institucijų žemėlapių kūrimas, mobilumų, tyrimų, verslumo įgūdžių tobulinimas ir kitos veiklos.

Tikimasi, kad dalyvavimas tinklo partnerių veiklose paskatins teigiamus pokyčius organizacijoje, leis būti atviresniems, drąsiai imtis naujų iššūkių ir pateisinti nuolat besimokančios bendruomenės vardą.

Šiaulių valstybinė kolegija džiaugiasi, kad sistemingas darbas, bendradarbiavimas su aukščiausio lygio institucijomis skatina eiti pirmyn – taip aukštoji mokykla yra matoma ir vertinama ne tik savo mieste ar regione, bet ir už šalies ribų, tarptautiniu lygmeniu.


Atgal