Šiaulių pramonininkų asociacijos konferencijoje – dėmesys ŠVK atstovams

2022-09-07

Rugsėjo 7 d. Šiaulių pramonininkų asociacija organizavo tradicinę konferenciją, kurios metu įvertinti ir Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai.

Ch. Frenkelio konferencija, šiemet pavadinta „Šių laikų verslas istoriniuose iššūkiuose“, yra jau tradicinis Šiaulių verslo ir mokslo atstovų renginys. Rugsėjo 7 d. vykusios konferencijos tikslas – tvarumas, todėl renginio dalyviai kviesti atsinešti daiktą, kuris nebėra naudingas jiems, bet gali būti naudingas kitiems. Įrenginiai, prietaisai ar smulkmenos eksponuojami bendroje parodoje, vėliau jie bus perdirbami arba paaukoti – taip siekiama užtikrinti tvarią ateitį.

Konferencijos metu kalbėta apie tvarumą versle, Ukrainos ir Lietuvos bendrystę Rusijos agresijos akivaizdoje – šiomis temomis diskutuoti skatino kviestiniai pranešėjai.

Kiekvienų metų renginys neįsivaizduojamas be apdovanojimų ir svarbių įvertinimų. Tarp švietimo ir mokslo įstaigų dėmesio sulaukė Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Inžinerijos mokslų katedros lektorius Marius Kernagis ir grupė studentų.

Šiaulių valstybinės kolegijos lektorius Marius Kernagis nominuotas už inovatyvių sprendimų pasiūlymą inžinerinei pramonei. Elektros inžinerijos krypties dėstytojas taip pat kelia savo mokslinę kvalifikaciją doktorantūros studijose. Jo darbo tema – „Pramonės mašinų parametrų stebėsena“. Tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su verslo įmone „Doloop“.

Dėstytojas kartu su studentais kasmet įgyvendina mokslo, verslo ir savivaldos bendradarbiavimo projektus pagal programą INOSTART. Tyrimų rezultatai publikuojami moksliniuose straipsniuose, pristatomi konferencijose, viešinami renginiuose.

Lektorius Marius Kernagis kartu su Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programos trečio kurso studentais Aurelijumi Staškumi, Džiljanu Benečiu, Mantu Arbačiausku ir Mantu Milnikovu įgyvendina projektą „Mobilaus logistinio roboto kinematinės ir autonominio valdymo sistemos optimizavimas“. Be to, jau išsiųsta paraiška dalyvauti konkurse "Xplore Technology Avard 2023 for a sustainable world": https://www.phoenixcontact.com/ext/en/xplore.html, sukurtas pristatymo filmukas:
https://drive.google.com/file/d/1dIAxO7d95emB9fkHZwmjrH32PW1CPyUF/view?usp=drivesdk.


Atgal