Seminaras apie tai, kas svarbu

2017-10-25

Statybos ir aplinkos inžinerijos katedra organizavo seminarą pagal aplinkosauginio švietimo projektą „Vartok atsakingai“. Renginyje kalbėta apie vandens apsaugą ir vartojimą, gyvūnų priežiūrą ir jų teisių užtikrinimą, žaliųjų atliekų tvarkymą, Šiaulių apskrities kraštovaizdžio išskirtinumą.

Renginio dalyvius pasveikino Statybos ir aplinkos inžinerijos katedros vedėja Edita Mockienė. Pirmasis pranešimą „Vanduo – gyvybės šaltinis“ pristatė lektorius Virginijus Jakubonis, UAB „Šiaulių vandenys “ technikos direktoriaus pavaduotojas.

Apie gyvūnų gerovės užtikrinimą ir priežiūrą kalbėjo Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro zoologų ir gyvūnų mylėtojų būrelių mokytoja Ilona Sakalauskienė. Pranešėja pažymėjo, kad apie gyvūnų teises svarbu pagalvoti dar prieš įsigyjant augintinį, kad būtų užtikrinti visi jo poreikiai.

Žaliųjų atliekų tvarkymo reikšmę akcentavo Giedrius Petraitis, Aplinkos apsaugos studijų programos II kurso studentas, miesto teritorijose plintančius invazinius augalus pristatė ir jų naikinimo būdus apžvelgė Karolis Merkevičius, Aplinkos apsaugos studijų programos III kurso studentas.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos vyriausiojo specialisto (kraštotvarkininko) Dariaus Ramančionio pranešimas „Kraštovaizdžio vertybės ir jų tausojimas“ – specialistas pristatė Šiaulių apskrities kraštovaizdžio ypatybes, išskirtinumus. Apibendrindamas renginį pranešėjas pabrėžė, kad atsakingas požiūris į aplinkos saugojimą pirmiausia susiformuoja kiekvieno iš mūsų galvoje, jį būtina ugdyti.

Projektas „Vartok atsakingai“ siekia supažindinti su oro, vandens, dirvožemio taršos prevencijos ir mažinimo, aplinkos stebėsenos, biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio išsaugojimo, kitomis aplinkos apsaugos valdymo sritimis. Projekto veiklomis prisidedama prie aplinkos kokybės gerinimo, edukacinės ir sveikos aplinkos kūrimo.

Seminaras organizuotas pagal Šiaulių miesto savivaldybės aplinkosauginio švietimo projektų rėmimo konkursą.

 


Atgal