„Saulės mūšio“ bėgime – ir ŠVK atstovai

2019-10-01

Rugsėjo 22 d. prie Šiaulių arenos vyko jau tradiciniu tapęs bėgimas „Saulės mūšis 2019“. Renginyje ŠVK atstovų buvo galima pastebėti ne tik tarp bėgančiųjų, bet ir veiklų zonoje.

Veiklų zonoje įsikūrusi Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) komanda kvietė renginio dalyvius atlikti įvairius testus: FMS – kūno judesių stereotipui įvertinti; modifikuotą žvaigždės testą – dinaminiam kūno stabilumui įvertinti; dinamometrą – plaštakos ir rankos pirštų raumenų jėgai įvertinti; neurologinį plaktuką – refleksams įvertinti; elektroninį kraujospūdžio matuoklį – kraujo spaudimui išmatuoti.

Kineziterapijos studijų programos studentai džiaugėsi turiningai praleidę sekmadienio popietę: stebėdami testus atliekančius žmones jie galėjo analizuoti dažniausiai pasitaikančias problemas, pasidžiaugti sveikata besirūpinančiais šiauliečiais ir patarti jiems sveikatinimo klausimais.

Bėgimo dalyviai galėjo varžytis 1236 m, vaikų bėgimo (500 m) arba 10 km distancijose.

Pirmieji bėgime startavo 1236 m bėgikai. Moterų grupėje greičiausiai atbėgo ir 1 vietą užėmė Kineziterapijos studijų programos pirmo kurso studentė Eglė Butkienė.

Saulės mūšio bėgimas Šiauliuose jau tapęs tradicija, jis siejamas su miesto gimimu. Bėgimu pagerbiama lietuvių pergalė 1236 m. vykusiame Saulės mūšyje. Bėgimas puoselėja bendruomeniškumą ir patriotiškumą, aktyvų ir kokybišką gyvenimo būdą, nors jis pritaikytas įvairaus amžiaus žmonėms, šiemet ypatingas dėmesys skirtas jaunimui.

Renginys apėmė ne tik sportinę, bet ir pramoginę dalis. Po apdovanojimų bėgimo nugalėtojams visų laukė projekto „X Faktoriaus“ nugalėtojų grupės „120“ koncertas.

Projekto organizatorius – Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro Sportas visiems skyrius. Projektą finansuoja Mokslo, švietimo ir sporto ministerija.


Atgal