Profesorės iš Latvijos vizitas Šiaulių valstybinėje kolegijoje

2022-12-15

Šiaulių valstybinėje kolegijoje dvi lapkričio savaites viešėjo dr. Aija Klavina. Kineziterapijos studijų programos studentams profesorė iš Latvijos sporto edukologijos akademijos anglų kalba skaitė dviejų savaičių paskaitų kursą „Pritaikytas fizinis aktyvumas sveikatos priežiūroje“.

„Dėstymas Kineziterapijos studijų programos antro kurso studentams – didžiulė profesinė ir asmeninė patirtis. Studentai paskaitų metu buvo labai įsitraukę į dalyko turinį ir užduotis. Grupė pademonstravo puikius bendradarbiavimo įgūdžius ir draugiškus santykius. Pavyzdžiui, paskaitų metu diskutavome apie pagyvenusių žmonių sveiką gyvenseną, buvo smagu matyti, kaip studentai atlieka grupinius darbus šia tema. Taip pat jie entuziastingai sprendė problemas, susijusias su pagyvenusių žmonių sveikatos iššūkiais, diskutavo apie pagyvenusiems žmonėms teikiamas sveikatos paslaugas Lietuvoje“, – kalbėjo profesorė.

Vizito metu profesorė taip pat susitiko su dėstytojais ir administracijos darbuotojais, pasidalino  profesine patirtimi.

„2022 m. lapkritį vykęs kviestinis dėstymo vizitas Šiaulių valstybinėje kolegijoje buvo didžiulė edukacinė ir kultūrinė patirtis. Mane sužavėjo aukšta dėstymo aplinkos kokybė Reabilitacijos katedroje. Katedros darbuotojai buvo draugiški ir palaikė mane viso vizito metu,“ – komentavo dr. A. Klavina.

Šiaulių valstybinės kolegijos darbuotojai džiaugėsi priimdami profesorę iš Latvijos. Vizito metu aptartas būsimas bendradarbiavimas, pavyzdžiui, bendri tyrimai ir dalyvavimas konferencijose.

„Apskritai, buvo labai malonu dirbti su studentais ir susitikti su dėstytojų kolektyvu. Noriu padėkoti visiems kolegoms iš Šiaulių valstybinės kolegijos, kurie dalyvavo ruošiantis ir įgyvendinant mano vizitą. Tikiuosi ir ateityje bendradarbiauti su kolegomis iš Lietuvos!“ – įspūdžiais ir mintimis dalijosi profesorė.

Dr. Aijos Klavinos vizitą finansavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamas konkursas „Parama užsienio dėstytojams, atvykstantiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose“.


Atgal