Po „Erasmus+“ praktikos – darbo svetur galimybės

2021-11-10

Šiaulių valstybinės kolegijos Buhalterinės apskaitos programos studentė Greta Kaupaitė pasinaudojo aukštosios mokyklos siūloma galimybe pagal mainų programą atlikti praktiką svetur. Dalijamės Gretos patirtimi ir įspūdžiais. 

„Nuo liepos 1 dienos iki spalio 31-osios atlikau „Erasmus+“ praktiką viename iš didesnių Danijos miestų – Odensėje.

Miestas išsiskiria senovine modernaus stiliaus architektūra, labai daug vietos užima jūra ir paplūdimiai, kraštovaizdį puošia senovinės pilys, Odensėje yra zoologijos parkas.

Savo praktiką atlikau įmonėje „Mix service“, kuri užsiima reklamos, dizaino, maketavimo, rinkodaros paslaugomis.

Praktika buvo įdomi tuo, kad nereikėjo archyvuoti ar pildyti pačių paprasčiausių dokumentų. Įmonėje „Mix service“ man leido su viskuo susipažinti pačiai ir gana plačiai – gilinomės į kolegijos paskirtų užduočių įvykdymą, bendravau su klientais, atlikau begales skirtingų dalykų: nuo supratimo, kaip  padaryti gerą reklamą, kuri pritrauktų potencialių pirkėjų akį, iki pačių svarbiausių darbų – buhalterinių dokumentų.

Visas kolektyvas buvo labai draugiškas, jame buvo danų ir lietuvių, tad tobulinti anglų žinias buvo paprasta. Jei kažko nesuprasdavau, man greit viską išversdavo lietuviai.

Tai nebuvo tik praktika! Į šią praktiką grįžau jau antrą kartą – tapau įmonės darbuotoja, gavau atlyginimą.

Apgyvendinimas buvo labai geras, gyvenome įmonės svečių name – aš ir dar keli darbuotojai iš Lietuvos. Su jais kartu ir leisdavome laisvalaikį, daug keliavome. Nuoma nekainavo, tik mokesčiai, kurie Danijoje kur kas didesni nei pas mus.

Viską apibendrinusi, galiu pasakyti, kad tai buvo nuostabus nuotykis, kurį kartočiau dar ne vieną kartą. Kitą kartą net nedvejočiau, ar tikrai to noriu! Galbūt tik rinkčiausi trumpesnį laiką, per 4 mėnesius labai pasiilgau namų…

Be to, įmonės vadovas pasiūlė baigus mokslus atvykti gyventi į Daniją ir dirbti jo įmonėje, būti pagrindinės buhalterės padėjėja. Tad man „Erasmus+“ praktika netgi atvėrė galimybes dirbti užsienyje pagal specialybę. Labai tuo džiaugiuosi!

Nedvejokite, važiuokite ir jūs, patirsite daug nuotykių!

P. S. Jeigu iš Lietuvos išvažiuojate liepą, o grįžtate spalį, rekomenduoju nepamiršti šiltesnių drabužių!“

Apie mainų programos „Erasmus+“ siūlomas galimybes studentams pasirengusios papasakoti Šiaulių valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojos:

dėl „Erasmus+“ praktikos – Guoda Kačinskaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 671 94 392
El. p. g.kacinskaite@svako.lt

dėl „Erasmus+“ dalinių studijų – Raminta Kudrickaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 629 34 951
El. p. r.kudrickaite@svako.lt

Susisiekime jau dabar!


Atgal