Pauliaus praktika Londone: naudingi įgūdžiai ir įdomus kultūrinis gyvenimas

2022-01-12

Statybos studijų programos studentas Paulius Poškevičius dalijasi mainų programos „Erasmus+“ praktikos patirtimi.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentas Paulius buvo išvykęs į „Erasmus+“ praktiką Jungtinėje Karalystėje.

„Važiavau į didžiausią Jungtinės Karalystės miestą Londoną“, – patikslina studentas.

Paulius gyveno Londono pakraštyje, rytinėje pusėje, tad iki darbo vietos tekdavo keliauti automobiliu. Kelionė užtrukdavo apie 30 min. ryte ir apie 60 min. vakare.

Darbų per praktiką būta įvairių: reikėjo matuoti ir žymėti aukščius, apskaičiuoti medžiagų kiekius. Paulius išbandė visus darbus, vedančius iki galutinio rezultato, įskaitant ir pagalbinio darbuotojo.

Teko susipažinti su darbų sauga. Anot vaikino, labai skiriasi tai, kaip saugos taisyklių laikosi lietuviškos ir užsienio įmonės.

Paulius stebėjo, kaip statomi pastoliai.

„Man negalima jų statyti, nes reikia turėti pažymėjimus, suteikiančius atitinkamą kvalifikaciją“, – akcentuoja ŠVK studentas. 

Pauliui darbuotojai pasirodė atsakingi, visoje statybos aikštelėje jų buvo daugiau nei 50 iš skirtingų įmonių.

Studentas džiaugiasi, kad po praktikos galėjo šiek tiek laiko skirti ir laisvalaikiui: aplankė Londono muziejų – vieną didžiausių pasaulio muziejų, skirtų urbanizacijos istorijai, siūlantį susipažinti su daugiau kaip 2 milijonais eksponatų.

Paulių sužavėjo ir Britų muziejus, kuriame saugomi 7 milijonai eksponatų, iliustruojančių kultūros istorijos raidą. Neužmirštamų įspūdžių paliko Vindzoro pilis ir daugybė visokiausių lankytinų objektų. Labiausiai patikusi vieta – Kanvi Ailendo sala.


Atgal