Paskelbtos rekomendacijos dėl kolegijų tinklo stiprinimo

2023-06-07

Birželio 6 d. vykusioje spaudos konferencijoje Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sudaryta ekspertų komisija paskelbė rekomendacijas dėl valstybinių kolegijų tinklo optimizavimo. Vyriausybei svarstyti ir tvirtinti komisija rekomenduoja penkis valstybinių kolegijų jungimosi projektus.

Šalyje stiprinant valstybinių kolegijų tinklą siekiama gerinti koleginių studijų kokybę ir kokybiškų studijų prieinamumą kiekviename regione. Norima, kad kolegijos taptų stipriais specialistų rengimo, taikomojo mokslo centrais ir prisidėtų prie regionų plėtros rengdamos aukštos kvalifikacijos specialistus, siūlydamos verslui taikomuoju mokslu grįstus sprendimus.

„Valstybinių kolegijų tinklą numatoma atnaujinti iki 2024–2025 mokslo metų pradžios. Tačiau nei studentams, nei darbuotojams jaudintis dėl pokyčių nereikia. Kiekviena kolegija yra svarbi savo regionui ir turi stiprybių bei kokybiškų studijų programų, tad aukštasis mokslas išliks visuose miestuose, kur yra vykdomas dabar. Tai reiškia, kad aukštosios mokyklos ir toliau veiks, tik kai kurios taps kitų aukštųjų mokyklų dalimi. Studentai toliau tęs pasirinktas studijas, o jas besirinksiantieji kitąmet mokytis pradės jau sustiprėjusiose kolegijose“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.
 
Plačiau: https://smsm.lrv.lt/lt/naujienos/smsm-suburta-ekspertu-komisija-ivertino-kolegiju-pateiktus-jungimosi-planus
 
Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Lina Tamutienė pažymi, kad Šiaulių valstybinė kolegija ir toliau veikia kaip savarankiška aukštoji mokykla Šiauliuose, įprasmina ilgalaikės veiklos perspektyvas per kryptingą indėlį plėtojant Šiaurės Lietuvos regioną. Siekdama didinti konkurencingumą ir kokybiškų studijų prieinamumą regione, kolegija stiprina savo potencialą ir taikomojo mokslo pajėgumus, plėtoja strategines partnerystes regioniniu ir tarptautiniu lygmenimis.


Atgal