Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su vienu didžiausių regiono darbdavių

2018-10-02

Šiaulių valstybinės kolegijos socialinių partnerių ratas plečiasi – šiandien aukštojoje mokykloje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su įmone „INTUS Windows“, per ateinančius metus žadančia sukurti daugiau nei 600 naujų darbo vietų.

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė ir įmonės generalinis direktorius Lietuvai Karolis Dieliautas.

Sutartis sudaryta siekiant gerinti aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą, turint tikslą tobulinti ŠVK pedagogų ir socialinio partnerio darbuotojų kvalifikaciją pagal kintančius rinkos poreikius.

ŠVK sutartimi įsipareigoja atlikti šviečiamąją, mokslo taikomąją veiklą pagal įmonės užsakymą, kviesti įmonės darbuotojus į kolegijoje organizuojamas konferencijas, seminarus, parodas ir kitus renginius. Sutartimi šalys tampa lygiateisėmis socialinėmis partnerėmis. Pagal galimybes ir poreikį įmonės specialistai bus kviečiami recenzuoti studentų baigiamųjų darbų, dėstytojų parengtų dalykų programų ir metodinių leidinių. Įmonės atstovai, tikimasi, prisidės rengiant ir atnaujinant studijų programas, pasinaudos ŠVK siūlomomis galimybėmis studijuoti ar kelti kvalifikaciją.

Tikimasi, kad bendrų projektų rengimas, studentams sudarytos galimybės atlikti praktikas įmonėje ar pradėti profesinę karjerą bus vertingas abiem šalims.

Vasarą šalies žiniasklaida skelbė, kad JAV gamintojas „INTUS Windows“ Šiauliuose sukurs 600 darbo vietų. Ši įmonė – pirmaujanti energiją taupančių polimerinių langų ir durų gamintoja, jos pagrindiniai klientai yra nekilnojamojo turto vystytojai visame pasaulyje. Jau prieš keletą mėnesių įmonės atstovai informavo, kad vyksta daugiau nei 100 kvalifikuotų sąmatų sudarymo, projektavimo, IT ir 3D modeliavimo specialistų, kurie gamykloje dirbti pradės 2019 metais, priėmimo į darbą procesas. Dar 500 darbo vietų planuojama sukurti, kai gamykla bus pradėta eksploatuoti.

Su vietos švietimo įstaigomis užmegzti ryšiai padės parengti specializuotas programas. „INTUS Windows“ vadovai neslepia siekiantys tapti vienu iš didžiausių darbdavių Šiaulių regione. Kol kas įmonėje daugiausia dirba inžinierių ir ekonomikos, matematikos, kitų tiksliųjų mokslų sričių išsilavinimą turinčių specialistų, tačiau domimasi galimybe įdarbinti aukštos motyvacijos asmenų iš įvairių profesinių sričių.

Įmonės atstovai jau buvo susitikę su ŠVK studentais, papasakojo apie darbo perspektyvas. Kolegijos studentai aktyviai domėjosi „INTUS Windows“ siūlomomis praktikų atlikimo ir profesinėmis galimybėmis.


Atgal