Pasaulinės vandens dienos proga – degustacija, prizai ir atsakymai į rūpimus klausimus

2018-03-27

Kovo 22 d. švenčiama Pasaulinė vandens diena – taip siekiama atkreipti dėmesį į didžiulę vandens svarbą žmogaus gyvenime. Šiauliuose jau tradicija tampa šią dieną paminėti prekybos ir pramogų centre SAULĖS MIESTAS, kur Šiaulių valstybinės kolegijos studentai drauge su UAB „Šiaulių vandenys“ organizuoja įvairias veiklas.

Net 70 proc. žmogaus organizmo sudaro vanduo, kuris yra itin svarbus norint palaikyti puikią savijautą. Vandenyje gausu natrio, kalio, kalcio, geležies, fosforo ir kitų medžiagų. Yra žinoma, kad be maisto žmogus galėtų išgyventi net keletą savaičių, tačiau be vandens jis mirtų per kelias dienas.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai, minėdami Pasaulinę vandens dieną, šiauliečius ir miesto svečius šiemet skatino atkreipti dėmesį į vandens svarbą organizmui, priminė apie geriamojo vandens iš čiaupo kokybę, išskirtinumą ir naudą. Renginio svečiai degustavo trijų skirtingų rūšių geriamojo vandens ir turėjo galimybę nuspręsti, kuris – stalo, negazuotas mineralinis ar Šiaulių vandentiekio – vanduo yra pats skaniausias. Trumpos apklausos rezultatai parodė, kad stalo vanduo skaniausias buvo 22 proc., negazuotas mineralinis vanduo – 34,6 proc., o Šiaulių vandentiekio vanduo labiausiai patiko net 43,4 proc. degustacijos dalyvių. UAB „Šiaulių vandenys“ Vandens tyrimų laboratorijos specialistė pasakojo apie ragautą visų trijų rūšių vandenį, aiškino apie vandentiekio vandens naudą, atsakė į degustacijos dalyvius dominusius klausimus apie Šiaulių miesto ir rajono geriamąjį vandenį.

Renginyje netrūko šventinės nuotaikos. Praeiviai buvo kviečiami dalyvauti viktorinoje ir atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su vandeniu. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas puikiais prizais, kuriais pasirūpino UAB „Šiaulių vandenys“, šiemet švenčianti veiklos 70-metį. Nežinantys atsakymo į klausimą sulaukė paguodos prizų ir išgirdo įdomių faktų apie vandenį ir jo svarbą.

Pakilią nuotaiką skleidė renginio personažas Lašelis H2O. Kiekvienas, kovo 22 d. apsilankęs prekybos ir pramogų centre SAULĖS MIESTAS, negalėjo nepastebėti vykstančio renginio, nes Lašelis H2O visus sveikino Pasaulinės vandens dienos proga, kvietė degustuoti ir domėtis geriamuoju vandeniu.

Nors Pasaulinei vandens dienai skirtos veiklos ilgai netruko, jos pritraukė daug susidomėjusių įvairaus amžiaus šiauliečių ir miesto svečių. Vandens ragavo ir į viktorinos klausimus atsakinėjo ir jaunimas, ir garbūs senjorai. Lašelis H2O daugiausia džiaugsmo suteikė vaikams, kurie noriai su juo fotografavosi.

Norisi tikėti, kad renginys paskatino Šiaulių miesto ir rajono gyventojus vartoti vandentiekio vandenį, suteikė naudingos informacijos ir sukūrė džiugią nuotaiką.

Parengė Organizacijos komunikacijos studentė Gabrielė Kreimerytė

Santos Gasiūnaitės nuotraukos


Atgal