Parodos „Šiaulių garbės CV“ atidarymas

2019-02-14

Paroda „Šiaulių garbės CV“ pristato Šiaulius kaip garbės miestą. Miestą, kuriame garbė gimti, augti, gyventi, dirbti, kurti ir tobulėti.

Neretai miestas įsivaizduojamas kaip gražių vietų ir pastatų rinkinys, tačiau jo identitetą formuoja ne tik pastatai, gatvės ar medžiai. Miesto istoriją kuria ir jame gyvenantys žmonės. Žmonės, kurie savo darbais garsina miesto vardą. Žmonės, kurie, neskaičiuodami laiko, negailėdami jėgų, dirba ne tik savo, bet ir kitų gerovei. Žmonės, kurie atiduoda savo širdį mūsų visų labui. Šios neeilinės asmenybės – Šiaulių miesto garbės piliečiai.

Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos studijų programos studentų parengtos parodos „Šiaulių garbės CV“ idėja – galimybė pristatyti Šiaulius kaip garbės miestą derinant tradicinį informacijos pateikimo būdą, t. y. raštą, su šiuolaikinėmis technologijomis.

Paroda „Šiaulių garbės CV“ supažindina su galimybe ne tik įprastu būdu, bet ir interaktyviai papasakoti apie Šiaulių miesto garbės piliečių gyvenimo kelią (lot. Curriculum Vitae). Parengti keli CV eksponuojami kaip plakatai, išlaikantys gyvenimo aprašymui reikalingus struktūros elementus ir formą. Šių tekstų maketuose naudoti tik originalūs lietuviški kompiuteriniai šriſtai – Palemonas, sukurtas minint lietuviškos spaudos atgavimo šimtmetį, ir Signato, sukurtas pagal Lietuvos Nepriklausomybės Aktą ir skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Parengtus CV perskaityti padės ir šiuolaikinės technologijos: kiekvienam gyvenimo aprašymui skirtas specialus QR kodas, kurį nuskenavus gaunama papildomos informacijos. Norint sužinoti, ką slepia QR kodas, rekomenduojama savo išmaniuosiuose įrenginiuose turėti QR kodų skaitytuvus. 

Idėjos autoriai ir organizatoriai – Šiaulių valstybinės kolegijos Vadybos ir komunikacijos katedros lektorė Gintarė Kulbeckienė ir Organizacijos komunikacijos studijų programos trečio kurso studentai.

Parodos „Šiaulių garbės CV“ atidarymas vyks vasario 26 d. 10 val. Šiaulių valstybinės kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40). Kviečiame dalyvauti. 


Atgal