Neužmirštame, kodėl esame laisvi

2019-01-12

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Šiaulių valstybinė kolegija sausio 11-osios rytą prisijungė prie šiai atmintinai datai skirtos akcijos – dešimčiai minučių įstaigos languose uždegė vienybės ir atminimo žvakutes.

Šiauliuose vyko nemažai Sausio 13-ajai skirtų renginių, juose dalyvauti buvo kviečiama ir kolegijos bendruomenė.

Penktadienio rytą šalies gyventojus suvienijo akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ – jos metu ugdymo ir kitų įstaigų, įvairių organizacijų languose dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties žvakutės. Aktyviai prie visuotinės iniciatyvos jungėsi ir šiauliečiai. Liepsnelės, skirtos žuvusiems už Lietuvos laisvę, suspindo ir Šiaulių valstybinės kolegijose languose.  

Penktadienio rytą į skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vykusią Šiaulių miesto moksleivių organizuotą pilietinę akciją „Laisvė“ rinkosi Šiaulių jaunimas. S. Šalkauskio ir S. Daukanto gimnazijų kvietimu susirinkę moksleiviai simboliškai pagerbė Sausio 13-osios aukas – dainavo apie laisvę, iš žvakučių sudėliojo žodį LAISVĖ. Popiet Chaimo Frenkelio viloje vyko dokumentinio filmo „Antroji karta nuo Sausio“ peržiūra ir jaunimo diskusija „Patriotizmo apraiškos Lietuvoje: Sausio 13-osios fenomenas ir jo reikšmė“.

Gausiai į Sausio 13-ajai skirtus renginius šiauliečiai rinkosi sekmadienį: Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vyko šv. Mišios už žuvusius Laisvės gynėjus. Iškart po to šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys organizuotas skvere prie Savivaldybės. Koncertavo grupė „Vairas“, jaukumo renginiui suteikė nuo atminimo laužų sklindanti šiluma bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalijama kareiviška košė ir arbata. Laisvės gynėjų dienai skirtas koncertas popiet vyko ir koncertų salėje „Saulė“.


Atgal