Nepakartojama „Erasmus+“ patirtis: studentė džiaugiasi įvairiapuse praktikos nauda

2021-10-04

Šiais metais baigusi studijas gavau puikią galimybę atlikti absolvento praktiką užsienyje pagal mainų programą „Erasmus+“.

Praktikos vietą išsirinkau pati – vykau į Londoną, Jungtinės Karalystės sostinę.

Šis miestas man jau buvo pažįstamas, bet visuomet norėjau ten grįžti su didesniais tikslais. Tai vieta, nestokojanti galimybių ir naujų iššūkių!

Savo praktiką atlikau restorane, ten mokiausi pritaikyti teorines žinias praktiniame darbe: ugdyti norminių teisės aktų analizės įgūdžius, registruoti duomenis apskaitos registruose ir rengti finansines ataskaitas. Teko analizuoti ir vertinti organizacijoje, aplinkoje vykstančius procesus ir įvykius, kritiškai mąstyti, suprasti įvairius argumentus, analizuoti problemas ir priimti sprendimus.

Praktikos metu išmokau daug naujų dalykų, kurie pravers ateityje ieškant darbo. Savo praktiką atlikau anglų kalba, todėl tai buvo puiki galimybė tobulinti kalbos žinias, jas plėtoti.

Praktikos vietoje dirbo daug skirtingų žmonių iš skirtingų pasaulio kraštų, todėl turėjau galimybę susipažinti su jais, sužinoti daugiau apie skirtingas tradicijas ir plėsti savo akiratį. Tai buvo žmonės, kurie mane įkvėpė ir skatino tobulėti.

Praktikos metu taip pat galėjau skirti laiko laisvalaikiui, pamatyti gražiausias šio didelio miesto vietas.

Mainų programos „Erasmus+“ praktika leidžia maksimaliai išnaudoti pasirinkimo laisvę ir patenkinti visus studento poreikius. Manau, kad tai man asmeniškai buvo geriausia ir įvairiapusiškiausia patirtis užsienyje studijų metu, leidusi susipažinti su solidžios institucijos darbo kultūra.

Man pasirodė, kad, skirtingai nei Lietuvoje, užsienyje gerokai rimčiau vertina praktikantus, daugiau galimybių susipažinti su realiomis užduotimis ir profesionalaus darbo specifika.

Atlikdama praktiką, įgijau drąsos ieškoti profesijos kelio, laisvai bendrauti su skirtingais žmonėmis, kurie atvėrė daug galimybių.

Ineta Tarvydaitė, Buhalterinės apskaitos ištęstinių studijų studentė  Nori pažinti kitas kultūras ir leistis į nepamirštamą gyvenimo nuotykį? Mėgsti keliones, naujas pažintis ir svajoji save išbandyti? Mainų programa „Erasmus+“ tau gali padovanoti nepakartojamų įspūdžių!

Spalio 19–20 dienomis organizuojamos mainų programos „Erasmus+“ atrankos dalinėms studijomis (4–5 mėn.) ir praktikai (2–3 mėn.) / absolvento praktikai (į absolvento praktiką galima išvykti jau turint rankose studijų baigimo diplomą). Pasinaudoti mainų programos galimybėmis gali tiek nuolatinių, tiek ištęstinių studijų Šiaulių valstybinės kolegijos studentai.

Kilus klausimams, jau dabar kviečiame susisiekti su Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojomis:

dėl „Erasmus+“ praktikos / absolvento praktikos – Guoda Kačinskaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 671 94 392
El. paštas g.kacinskaite@svako.lt

dėl „Erasmus+“ dalinių studijų – Raminta Kudrickaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 629 34 951
El. paštas r.kudrickaite@svako.lt


Atgal