Naujas formatas padidino Suaugusiųjų mokymosi savaitės populiarumą

2020-11-24

Lapkričio 16–20 dienomis Šiaulių valstybinė kolegija aktyviai įsitraukė į kasmetinės Suaugusiųjų mokymosi savaitės veiklas.

Šiaulių valstybinė kolegija kartu su Lietuvos švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigomis, institucijomis, organizacijomis ir visais suaugusiaisiais kaip ir kiekvienais metais buvo kviečiama į Suaugusiųjų mokymosi savaitę. Šiemetinės savaitės pavadinimas – „Susitikime mokytis. Kartu mes galim!“. Kolegija jau daugiau nei 20 metų organizuojamam renginių ciklui pasiūlė 14 užsiėmimų, kurie vyko nuotoliniu būdu, per platformą Google Meet.

Suaugusiųjų mokymosi savaitę pradėjo virtuali kišeninių kalendorėlių paroda. Laikas nuo lapkričio 16 iki 20 dienos išsiskyrė įvairių paskaitų, seminarų ir diskusijų gausa. Visuose užsiėmimuose buvo galima papildyti savo žinias ir išmanymą pačiomis įvairiausiomis temomis: šiuo metu itin aktualaus nuotolinio mokymo(si), komandinio darbo, savivaldaus mokymosi, elektroninių laiškų etiketo ar Šiaulių regiono ekonomikos pokyčių Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare.

Praktinių patarimų ieškantys asmenys galėjo daugiau sužinoti apie namų ūkio išlaidų planavimą pasitelkus programą MS Excel, ekovairavimą, atliekų rūšiavimą. Dar daugiau spalvų Suaugusiųjų mokymosi savaitei suteikė svečių iš Portugalijos ir Ispanijos užsiėmimai anglų kalba. Daugiausia užsiėmimų Suaugusiųjų mokymosi savaitei pasiūlė Vadybos ir komunikacijos katedra, aktyvios buvo Informatikos mokslų, Inžinerijos mokslų ir Transporto inžinerijos katedros.

Akivaizdu, kad dėl visoje šalyje galiojančio karantino pakeistas Suaugusiųjų mokymosi savaitės formatas šiuolaikinei skubančiai visuomenei buvo labai patogus. Šiemetinių renginių populiarumas pranoko lūkesčius: iš viso į 2020 metų Suaugusiųjų mokymosi savaitės užsiėmimus, kuriuos pasiūlė Šiaulių valstybinė kolegija, užsiregistravo net 440 dalyvių. Populiariausios temos – elektroninio pašto laiškų etiketas, anglų kalba vykęs seminaras-diskusija apie animaciją ir jos santykį su renginių organizavimu bei praktinis seminaras apie Google disko funkcijas ir galimybes.

Suaugusiųjų mokymosi savaitę Kolegijoje koordinavo Šiaulių valstybinės kolegijos Verslumo ir lyderystės ugdymo centro vedėja dr. Rasa Balvočiūtė.

Šiuo metu Verslumo ir lyderystės ugdymo centras kviečia registruotis į specialiuosius pirminius kursus vairuotojų mokytojams ir vairavimo instruktoriams. Išsamios informacijos ieškokite ČIA.


Atgal