Medikams skirtame žurnale – mūsų dėstytojos straipsnis

2017-09-19

Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro žurnalo „SLAUGA. Mokslas ir praktika“ skaitytojai supažindinami su Biomedicinos katedros docentės dr. Vitalijos Gerikienės ir Burnos higienos studijų programos absolventės (2016 m. balandį, tyrimo laikotarpiu – studentės) Ingridos Kareivės atliktu tyrimu.

Devintame šių metų žurnalo „SLAUGA. Mokslas ir praktika“ numeryje publikuojamas Šiaulių valstybinės kolegijos docentės dr. Vitalijos Gerikienės ir UAB Šiaulių odontologijos centrui atstovaujančios Ingridos Kareivės straipsnis „Ikimokyklinio amžiaus vaikų dantų būklė jų mamų vaidmens vaikų burnos priežiūros kontekste“. Straipsnyje pristatomi kokybinio tyrimo, kuriame dalyvavo 10 ikimokyklinio amžiaus vaikų ir 10 jų mamų, rezultatai.

Autorės daro išvadą, kad vaikų dantų būklė tiesiogiai priklauso nuo mamų požiūrio. Tų vaikų, kurių burnos higiena yra gera ir patenkinama, o dantų ėduonies intensyvumas žemas, mamos „dalyvauja vaiko dantų valymo procese, domisi vaikiškos dantų pastos sudėtimi ir žino apie dantų ėduonies priežastis bei profilaktikos priemones“ (p. 8).

Žurnalas „SLAUGA. Mokslas ir praktika“ yra skirtas slaugos, akušerinės priežiūros, burnos priežiūros, reabilitacijos ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams.

Straipsnį galite skaityti ČIA.


Atgal