Medijos ir informacija – kaip šiuolaikiniam žmogui visa tai suvaldyti?

2017-10-06

Spalio 4 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko dr. Vinco Grigo ir doc. dr. Andriaus Šumino paskaita-seminaras „Medijos ir informacija – kaip jas šiuolaikiniam žmogui suvaldyti“.

V. Grigas ir A. Šuminas 2016 m. drauge su kitais autoriais išleido knygą „Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai Google karalystėje“. Tiek knygoje, tiek seminare kalbėta apie tai, kas rūpi tiems, kurie domisi šiuolaikine komunikacija, nori būti sumanūs ir aktyvūs informacijos vartotojai, reflektatyviai ieško informacijos, supranta, kaip informacija yra kuriama ir vertinama, geba ja naudotis kurdami naujas žinias, pasitelkdami šiuolaikines medijas ir išteklius.

Lektoriai supažindino su pagrindiniu kasdienio gyvenimo naujienų generatoriumi – informacija, sklindančia įvairiais socialinės medijos kanalais. Jie apibrėžė socialinių medijų sampratą ir aptarė dažniausiai pasitelkiamų socialinių medijų priemones, paaiškino jų funkcijas ir vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Renginyje aptartos šiuolaikinių medijų naudojimo ir informacijos išteklių vartojimo subtilybės, išsamiai analizuotos informacijos ir paieškų valdymo, naujienų atrankos kriterijų temos.

Skaitydami pranešimus lektoriai įtraukė auditoriją: kláusė patys, suteikė progą diskutuoti su kolegomis. Seminaro dalyvių aktyvumas patvirtino faktą, kad šiuolaikiniame pasaulyje medijos ir informacija žmonėms sukelia daug klausimų ir nerimo, kaip nepaskęsti informacijos vandenyne, iš gausybės šaltinių susirasti tinkamiausios informacijos, kokius paieškos įrankius naudoti. 

Ši paskaita – Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Išdrįskime pasitikti kintantį pasaulį“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių rajono savivaldybės, informacinių gebėjimų ugdymo dalis.

 


Atgal