Mainų programos „Erasmus+“ vizitas Vokietijoje

2021-10-13

Rugsėjo 20–24 dienomis Transporto inžinerijos  katedros dėstytojas Ramūnas Ignatavičius ir Inžinerijos mokslų katedros dėstytojas dr. Donatas Dervinis pagal mainų programą „Erasmus+“ mokymosi vizito buvo išvykę į Vokietijoje veikiančią įmonę „Automotive Xpert GmbH“ / „Junior-Talents“.

Vokietijoje lankytasi kartu su kolegomis iš Lietuvos kolegijų: Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Kauno technikos kolegijos ir Klaipėdos valstybinės kolegijos. Iš viso kursuose tobulinosi 10 dalyvių.

Kursus organizavo Vokietijoje veikianti, automobilių srityje praktikas ir kursus organizuojanti įmonė „Junior-Talents“ ir  jos vadovas Jens-Stefan Müller.

Mokymai vyko šalia Leipzigo esančiame miestelyje Markranštate, įmonėje „Automotive Xpert GmbH“ kursus vedė lektorius Heiko Peter. Veiklos organizuotos naujai įrengtose „Automotive Xpert GmbH“ įmonės patalpose, kur buvo vykdomi teoriniai ir praktiniai mokymai.

Kursai vyko pagal sudarytą planą: pirmiausia kalbėta apie elektromobilius, elektros pavojus, rizikas ir elgesį įvykus elektros avarijai, pirmąją pagalbą, įrankius ir priemones, skirtas apsaugai nuo elektros smūgio ir gedimų, elektros darbus pagal DGUV-V A3, ECE R 100, DIN VDE 0105-100.

Tik įgiję bazinių žinių dalyviai galėjo realiai prieiti prie elektra varomo automobilio, kuriame sistemų įtampa yra didesnė nei 400 voltų.

Iš viso kursų dalyviai buvo supažindinti su 5 skirtingais elektriniais ir hibridiniais automobiliais: Peugeot, BMW, Volkswagen, Toyota, Hyundai. Su minėtais automobiliais atlikti  praktiniai darbai: automobilio žymėjimas ir paruošimas remontui, elektros tiekimo sistemų izoliacija, patikra, diagnostika, akumuliatorių bloko išėmimas, ardymas ir remontas. Visi darbai dokumentuojami specialiose formose.

Po praktinių mokymų vyko egzaminas, kurio metu reikėjo atsakyti į 30 klausimų. Visi 10 dalyvių sėkmingai įveikė klausimus ir gavo sertifikatus „Expert in automotive high-voltage (HV) systems for work on vehicles with intrinsically safe HV systems Level 2 and Level 3“. Sertifikatai suteikia galimybę 4 metus atlikti 2 ir 3 (aukščiausio) lygio elektromobilio remonto ir priežiūros darbus, mokyti ir sertifikuoti kitus specialistus 2 lygio sertifikatui.

Šie kursai labai išplėtė bendradarbiavimo galimybes su kitomis Lietuvos kolegijomis, buvo užmegzti ryšiai su Vokietijos atstovais. Gautos teorinės ir praktinės žinios paskaitų ir praktikų metu bus perteiktos studentams. Galima pasidžiaugti, kad  transporto studijų programų studentams atsivėrė galimybė  atlikti praktiką Vokietijos įmonėse.


Atgal