Mainų programos „Erasmus+“ studijos Ispanijos Valensijos universitete

2022-03-01

Jei dabar sulaukčiau klausimo, ar noriu vykti studijuoti į užsienį, net nedvejodamas atsakyčiau: „Žinoma!“ Tokių galimybių pasitaiko tikrai ne visada, ypač, kai tau nereikia leisti savo santaupų.

Visada norėjosi pakeisti spėjusią nusibosti rutiną ir priimti iššūkius – prie viso to prisidėjo mainų programa „Erasmus+“.

Nors ir nerimaudamas, bet motyvuotas, Šiaulių valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojų paskatintas pasirinkau išmėginti studijas užsienyje – Ispanijoje esančiame Valensijos universitete.

Pirmą kartą nusileidęs svetimoje šalyje ir žinodamas, kad atvykau ne atostogauti, o studijuoti, jaučiau nežinomybę. Laikui bėgant, viskas pasikeitė – kai susipažinau kambario kaimynais, susiradau naujų pažįstamų. Buvo keista, kai visi atrodo tokie kupini energijos tyrinėti viską, kas yra aplinkui, skleisti pozityvumą.

Kita šalis, kiti žmonės – spėjau pastebėti daug skirtumų nuo Lietuvos. Bet kitaip ir negali būti!  

Pati atmosfera Valensijoje yra nuostabi! Tiek vietiniai, tiek atvykę  žmonės supranta, ką reiškia mėgautis kiekviena gyvenimo diena, o šiltos dienos tik dar labiau pagerina emocinę atmosferą svetur.

Apibendrindamas norėčiau pasiūlyti visiems pabandyti pakeliauti su mainų programa „Erasmus+“ ir išeiti iš komforto zonos. Aš pats nesijaučiau puikiai mokantis anglų kalbą, bet ši patirtis Valensijoje man padėjo pagerinti užsienio kalbos žinias, pakeisti nusistovėjusią rutiną ir patirti nuostabių nuotykių su užsienio studentais.

Gamybos ir logistikos vadybos studijų programos studentas Kipras Merkelis


Nori pažinti kitas kultūras ir leistis į nepamirštamą gyvenimo nuotykį? Mėgsti keliones, naujas pažintis ir svajoji save išbandyti? Mainų programa „Erasmus+“ tau gali padovanoti nepakartojamų įspūdžių!

Kilus klausimams, jau dabar kviečiame susisiekti su Šiaulių valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojomis:
dėl „Erasmus+“ praktikos – Guoda Kačinskaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 671 94 392
El. paštas g.kacinskaite@svako.lt
dėl „Erasmus+“ dalinių studijų – Raminta Kudrickaitė
Tel.: (8 41) 43 37 93, 8 629 34 951
El. paštas r.kudrickaite@svako.lt

Tarptautinių ryšių skyrius įsikūręs centriniuose kolegijos rūmuose (Aušros al. 40, 206 kab.).


Atgal