Lietuvių kalbos dienų renginyje – įdomi paskaita apie kalbą

2021-02-26

Šiaulių valstybinėje kolegijoje įvykęs Lietuvių kalbos dienų renginys sulaukė didelio susidomėjimo.

Šiaulių valstybinė kolegija tradiciškai įsitraukė į visoje Lietuvoje ir užsienyje nuo vasario vidurio vykstančius Lietuvių kalbos dienų renginius. Lietuvių kalbos dienos yra kalbos mokymuisi, sklaidai, lietuvių kalbai, literatūrą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms skirtas renginių ciklas, kurio veiklas koordinuoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija. 

Šiemetinės Lietuvių kalbos dienos – jau šeštosios. 2021 metų renginiai dėl karantino nulemtų apribojimų vyksta nuotoliniu būdu, bet tai nesumažina jų vertės. Virtuali erdvė ir technologijos suteikia daugiau galimybių dalyvauti įvairiose veiklose.

Kolegijos bendruomenės nariai ir visi, kuriems įdomi kalba, vasario 24 d. buvo kviečiami į humanitarinių mokslų daktarės Rūtos Kazlauskaitės paskaitą „Įdomūs lietuvių kalbos faktai“. Nuotoliniu būdu vykusi paskaita sulaukė didžiulio susidomėjimo. Į ją susirinko daugiau nei 80 klausytojų iš visos Lietuvos.

Mokslininkė klausytojams pateikė daugybę įdomių pavyzdžių, iliustruojančių lietuvių kalbos išskirtinumą, jos sistemiškumą, parodančių, kaip kalboje fiksuojamas konkrečiai kalbai būdingas pasaulio vaizdas. Klausytojai sužinojo, kuris lietuvių kalbos garsas dažniausias, kokią pavardę turinčių žmonių Lietuvoje daugiausia, kurie vardai populiariausi, išgirdo įdomių tarminių pavyzdžių. Paskaitos pabaigoje norintys pasitikrinti žinias sprendė pačios lektorės sudarytą kryžiažodį.


Atgal