Lietuvių kalbos dienose – dėmesys gimtajai kalbai

2021-02-02

Kolegijoje tradiciškai bus minimos Lietuvių kalbos dienos. Visoje Lietuvoje organizuojamas renginių ciklas šiemet truks ilgiau – nuo vasario iki gegužės.

Šiaulių valstybinė kolegija prisijungia prie tradiciškai Lietuvoje ir už jos ribų organizuojamo renginių ciklo, kuris prasidės po visiems Lietuvos gyventojams svarbios šventinės datos – Vasario 16-osios. Iki gegužės mėnesio truksiančius renginius organizuoja įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, juose dalyvauja ir lietuvių bendruomenės užsienyje. 2020 m. įvyko keli tūkstančiai įvairių renginių.

Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

2021-ųjų Lietuvių kalbos dienos – jau šeštosios. Lietuvoje ir už jos ribų planuojama daug renginių, skirtų kalbai, jos mokymuisi, sklaidai, lietuvių kalbą, literatūrą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms ir kt. Visas veiklas koordinuoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Pandemija ir jos nulemti veiklų ribojimai pakoregavo galimybes, dauguma renginių vyks nuotoliniu būdu.

Šiaulių valstybinėje kolegijoje šiemetinius Lietuvių kalbos dienų renginius vasario 24 dieną pradės paskaita „Įdomūs lietuvių kalbos faktai“.

Paskaitos rengėja humanitarinių mokslų daktarė docentė Rūta Kazlauskaitė teigia: „Kalba – ne tik individo, bet ir tą kalbą vartojančios tautos atspindys. Kalba rodo mūsų jausmus, mintis, gyvenimo būdą, patirtį ir dorovines nuostatas.“

Ar visi žino, kuris lietuvių kalbos garsas dažniausias? Kodėl į namus atėjusį vyrą vadiname svečiu, o moterį – viešnia? Ar kalboje yra žodis, ilgesnis už nebeprisikiškiakopūsteliaujantiesiems? Lektorė kvies kartu paieškoti atsakymų į šiuos ir kitus su lietuvių kalba susijusius klausimus.

Paskaitos pradžia – 15.30 val.

Planuojančių dalyvauti prašome užpildyti trumpą registracijos formą: http://bit.ly/SVAKO_LTkalbosdienos2021.

Informaciją apie kitus Šiaulių valstybinės kolegijos organizuojamus renginius kviečiame sekti aukštosios mokyklos interneto svetainėje www.svako.lt.


Atgal