Lietuvių kalbos dienos 2019

2019-01-14

2019 metais ketvirtą kartą organizuojamos Lietuvių kalbos dienos – jų metu Šiaulių valstybinėje kolegijoje planuojami du renginiai.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija, vykdydama Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nutarimą, 2019 m. vasario 16 d. – kovo 11 d. kviečia rengti Lietuvių kalbos dienas šalies įstaigose, visuomeninėse organizacijose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje.

2019 metais organizuojant Lietuvių kalbos dienų renginius nutarta pirmenybę teikti Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Juozo Tumo-Vaižganto, Pasaulio lietuvių ir Vietovardžių metams.

Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

Šiaulių valstybinė kolegija prisijungia prie iniciatyvos ir kviečia dalyvauti renginiuose.

Vasario 27 dieną 13 val. planuojama Vadybos ir komunikacijos katedros doc. dr. Jurgitos Macienės paskaita apie dalykinius elektroninius laiškus, skirta Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojams, miesto bendruomenei (tarnautojams, mokytojams ir visiems, kurie domisi šiuo klausimu) ir šios dėstytojos parengtos mokslo studijos „Dalykiniai elektroniniai laiškai: norma ir klaidos“ pristatymas. Jurgita Macienė yra pasirengusi ne tik apibrėžti teorinius temos aspektus, bet ir atsakyti į konkrečius su dalykiniu bendravimu elektroniniu paštu susijusius klausimus, numatyta paskaitos klausytojų diskusija. Į renginį kviečiame registruotis iš anksto, paspaudus šią nuorodą.

Kovo 6 dieną 12 val. organizuojamas protmūšis „Gaudom žodį lietuvišką“. Sudarant protmūšio klausimus pirmenybė teikiama Juozui Tumui-Vaižgantui, Lietuvos vietovardžių specifikai, numatoma apimti ir daugiau įvairių su kalba susijusių klausimų, atskleidžiančių lietuvių kalbos grožį, keliančių jos prestižą ir skatinančių pasididžiavimą gimtąja kalba. Protmūšyje kviečiamos dalyvauti abiejų Šiaulių valstybinės kolegijos fakultetų studentų, dėstytojų ir miesto gimnazistų komandos (nuo 3 iki 5 žmonių). Komandų registracija vyksta ČIA. Dalyvių skaičius ribotas.


Atgal