Kviečiame kartu švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį

2018-02-15

2018-ieji paskelbti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais ir šiemet įvairiose Lietuvos vietose bus paminėti ypatingai. Šiaulių valstybinė kolegija šaliai reikšmingą progą kviečia kartu pažymėti jau vasario 15-osios vakarą – ant kolegijos pastato šiauliečiams ir miesto svečiams bus pristatyta studentų kurta 3D projekcija „Atkurtai Lietuvai 100“

Antroji dovana šiauliečiams 

3D projekcija ant šios aukštosios mokyklos pastato – jau antroji. Gruodį buvo pristatytas vaizdo, garso ir muzikos pasakojimas „Senojo Kalėdos kelionė“. Šiaulių valstybinės kolegijos ir Šiaurės Lietuvos kolegijos studentai tęsia savo darbą ir jau dėlioja paskutinius naujo projekto, kuriame visas dėmesys bus skirtas mūsų šalies istorijos puslapiams, akcentus. Naujame abiejų kolegijų studentų darbe – 3D projekcijoje „Atkurtai Lietuvai 100“ – atpažinsite atmintyje įstrigusius vaizdus, simbolius ir nusikelsite ten, kur prasidėjo mūsų valstybės istorija. 

Vytis, Nepriklausomybės aktas, Darius ir Girėnas, partizanai, Sąjūdis, Atgimimas, Sausio 13-oji, įstojimas į Europos Sąjungą – tai tik keli momentai, kuriuos akcentuoja projekcijos kūrėjai. Vaizdo projekcijoje netrūks akimirkų žaismės, dinamiškumo ir pačių įvairiausių emocijų – nuo karo nuojautos iki džiaugsmo matant, kaip per valstybės gyvavimo šimtmetį keitėsi Lietuva ir Šiauliai. 

Projekcija kuriama bendradarbiaujant su Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyriumi, Šiaulių kino muziejumi. Projektas, kurį finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, neabejotinai prisidės prie Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio įprasminimo ir Šiaulių miesto įvaizdžio formavimo visos šalies mastu.

Lietuvos šimtmečiui – gausybė renginių 

3D projekcija bus parodyta vasario 15 d. 19 valandą, numatoma ją kartoti kelis kartus: 19.45, 20.00, 20.15 ir 20.30 val. 

Tą vakarą šiauliečiai taip pat kviečiami dalyvauti šventinėje jaunimo eisenoje, prie kurios prisijungs ir ŠVK studentai. 19.10 val. Prisikėlimo aikštėje vyks iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija ir visuotinė akcija „Šviesos keliu“ (istorinių objektų „atgimimas“ – akcijos metu vėliavnešiai-savanoriai iškels trispalves vėliavas svarbiuose Šiaulių miestui šimtmečio objektuose). 

Vasario 15–16 d. Šiauliuose vyks gausybė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui skirtų renginių – apie juos daugiau galite sužinoti www.siauliai.lt

Prezidentė ragina švęsti linksmai ir išradingai

Būtina paminėti, kad Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia kūrybingai ir prasmingai minėti jubiliejinę Valstybės atkūrimo dieną ir prisijungti prie akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ (https://www.lrp.lt/vasario16/lt/).

Šiaulių valstybinė kolegija šiame projekte 3D projekciją „Atkurtai Lietuvai 100“ užregistravo kaip vieną iš iniciatyvų, kuriomis siekiama originaliai pasveikinti savo šalį šimtmečio proga, sutelkti visą Lietuvą.

Originaliausiai Vasario 16-ąją paminėjusius šalies vadovė tradiciškai pakvies į Prezidento rūmus ir įteiks nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių simbolį – valstybės trispalvę.
 


Atgal