Kviečiame dalyvauti nuotoliniuose mokymuose

2021-01-20

Šiaulių valstybinės kolegijos Biblioteka ir savarankiškų studijų centras kviečia registruotis ir dalyvauti nuotoliniuose mokymuose.

– Įvadiniai mokymai nuolatinių ir ištęstinių studijų I kurso studentams;
– Informacinio raštingumo mokymai studentų ir dėstytojų grupėms;
– Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos informacinės sistemos eLABa mokymai studentams ir dėstytojams.  

Mokymai vedami platformoje „Google Meet“.

Studentų grupės, pageidaujančios dalyvauti mokymuose, dėl mokymų datos ir laiko turėtų kreiptis el. p. k.blantaitiene@svako.lt, tel.: (8 41) 52 50 51, 8 677 40 774. Reikia atsiųsti studentų, pageidaujančių dalyvauti mokymuose, elektroninius paštus.

Plačiau apie mokymus

Įvadiniai mokymai nuolatinių ir ištęstinių studijų I kurso studentams
Mokymų metu  supažindinama  su Šiaulių valstybinės kolegijos bibliotekos fondais, bibliotekoje teikiamomis paslaugomis, informacinių išteklių paieškos sistemomis,  prieigos prie tradicinių ir elektroninių informacijos išteklių galimybėmis.  Susitikimo metu sužinosite, kaip susirasti reikiamus dokumentus el. kataloge, juos užsisakyti, rezervuoti, pratęsti užsakymą, ieškoti knygų bibliotekoje ir kt. Mokymų trukmė: 1 val.

Informacinio raštingumo mokymai studentų ir dėstytojų grupėms
Mokymų metu bus papasakota apie Bibliotekoje ir savarankiškų studijų centre prenumeruojamus elektroninius informacinius išteklius (el. knygas, periodinius el. žurnalus, duomenų bazes). Mokymuose sužinosite apie Šiaulių valstybinėje kolegijoje prenumeruojamas užsienio duomenų bazes, elektronines knygas, periodinius elektroninius išteklius, išmoksite prie jų prisijungti iš namuose (per  EZproxy programinę įrangą) ir kolegijoje esančių kompiuterių, paieškos laukuose gebėsite tinkamai suformuluoti užklausą ir kt. Mokymų trukmė: 1 val.

Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos informacinės sistemos eLABa mokymai studentams ir dėstytojams
Mokymų metu studentų ir dėstytojų grupės supažindinamos su Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos informacine sistema eLABa. Parodoma, kaip studentui įkelti baigiamuosius darbus į eLABa  talpyklą, juos koreguoti, o darbo vadovams – patikrinti studentų įkeltus baigiamuosius darbus ESAS posistemėje ir perduoti  juos  bibliotekininkui tvirtinti. Studentai išmoks įkelti baigiamuosius darbus į eLABa  talpyklą  ETD (Lietuvos elektroninių tezių ir disertacijų duomenų bazė), perduoti darbo vadovui tikrinti, juos koreguoti eLABa talpykloje ir pakoreguotus pakartotinai išsiųsti darbo vadovui tvirtinti. Darbo vadovai sužinos, kaip patikrinti studento įkelto į eLABa talpyklą baigiamojo darbo sutapčių procentą ESAS posistemėje, kaip grąžinti darbą studentui eLABa talpykloje pataisyti ir galutinį baigiamąjį darbą perduoti bibliotekininkui tvirtinti. Mokymų trukmė: 1 val.


Atgal