Kosmetologų rengimui – inovatyvūs sprendimai

2019-04-10

Kadangi rūpinimasis išvaizda, apimantis veido ir kūno odos priežiūrą, kūno sveikatą, yra neatsiejamas nuo bendrosios asmenybės kultūros, įgudusių kosmetologų paslaugos šiuolaikinėje visuomenėje yra itin vertinamos.

Greitai prisitaikoma prie naujovių

Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) Sveikatos priežiūros fakultete rengiami kosmetologijos specialistai, kurie geba įvertinti kliento odos būklę, nustatyti estetinius poreikius, parinkti ir taikyti kosmetines medžiagas, priemones ir įrangą. Ši studijų programa labiausiai tinka puoselėjantiems grožį ir norintiems jį kurti.

Su kosmetologija gyvenime mažiau reikalų turėjusio žmogaus sąmonėje galimai egzistuoja mitas, kad kosmetologai temoka padaryti makiažą – tačiau jau vien pati kolegijoje esančios įrangos įvairovė byloja ką kita, o gebėjimas ja naudotis kaip tik ir skiria profesionalą nuo mėgėjo.

Šiaulių valstybinės kolegijos Kosmetologijos programą pasirinkusiems tapti profesionalais sudarytos visos galimybės. Pavyzdžiui, Sveikatos priežiūros fakultetui priklausantis Kūno priežiūros kabinetas, atrodo, tiesiog kvepia naujovėmis – visa jam priklausanti įranga atnaujinta iš esmės.

Atnaujintą laboratoriją aprodžiusi ir apie joje esančią įrangą pasakojusi Reabilitacijos katedros asistentė Marija Razina patvirtino, kad kolegija turi visas galimybes, leidžiančias rengti aukščiausio lygio specialistus. Jauna dėstytoja džiaugėsi, kad Kosmetologijos studijų programos studentės yra motyvuotos, smalsios, noriai išbando modernias technologijas, nesunkiai įsisavina naujus darbo metodus, greit prisitaiko prie naujovių ir baigusios studijas jau yra pasiruošusios tvirtai žengti į darbo rinką. Smagu būna ir tada, kai išsvajotas studijas pasirinkusios studentės savo karjeros kelią pradeda dar būdamos studentėmis.

Daug galinti įranga išplečia specialistų galimybes

Kūno priežiūros kabinete, apie kurį jau užsiminėme, gausu naujos įrangos, su ja intensyviai mokomasi dirbti. Inovatyvios priemonės džiugina tiek studentus, tiek dėstytojus – visi jie gali prisiliesti prie šiuolaikiškų priemonių, kurios skatina tobulėti ir domėtis savo srities naujovėmis.

Tikras lobis studentams – veido odos diagnozės sistema Soft plus. Šios priemonės paskirtis yra dėl estetinių tikslų įvertinti pirminius odos sveikatos parametrus – hidrataciją, sebumą, ph, elastingumą, melaniną ir temperatūrą. Dažniausiai šie parametrai matuojami atskirais aparatais, todėl galimybė viską apimti vienu įrenginiu yra naujas ir progresyvus dalykas. Studentai jau išnaudoja veido diagnozės sistemos Soft plus modernumą – jis sėkmingai pasitelkiamas rengiant baigiamuosius darbus.

Toks pat daug gebantis yra multifunkcinis kombainas. Į jį įeina skaitmeninis garintuvas, LED didinamoji lempa, darsonvalis, galvanika, veido valymo ultragarsu dalis, deimantinei dermabrazijai, atjauninančiai veido odą, skirta įranga, rankšluosčių šildytuvas su ozonu. Kol šio aparato Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas neturėjo, studentai, norėdami išmokti atlikti absoliučiai visus veiksmus, turėdavo eiti į salonus, kurie turi panašią įrangą. Dabar, kai multifunkcinis kombainas jau yra Sveikatos priežiūros fakultete, studentų galimybės maksimaliai išsiugdyti kompetencijas dar labiau padidėjo.

Tik aukšto lygio profesionaliai odos priežiūrai skirtas Vacuodermie aparatas. Aparatu iš odos šalinamos organinės atliekos ir skysčių perteklius, ji tonizuojama, stimuliuojama, akivaizdus atpalaidavimo ir raminamasis efektas. Šio prietaiso taikymo sritys kelios. Be kosmetinės veido ar kūno fizioterapijos, aparatas pasitelkiamas traumatologijoje, reumatologijoje, plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje. Vadinasi, Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete šia įranga naudotis galės ne tik Kosmetologijos, bet ir kitų šio fakulteto studijų programų studentai.

LED šviesos terapijos septynių spalvų kaukė tik iš išvaizdos labai panaši į tipišką teatro ir karnavalo rekvizitą, tačiau funkcijų ji turi nepalyginamai daugiau – gali išvalyti, pašviesinti, suminkštinti, sustangrinti odą, mažina raukšles, kovoja su akne. Kiekvienos iš septynių kaukės spalvų bangos veikia vis kitaip – visos jos naudingos odos sveikatai ir grožiui. Gebantis kauke naudotis specialistas pageidaujamas kiekviename grožio salone.

Prioritetas – kosmetologo profesionalumas

Aparatas kūno procedūroms Slim press 3 in 1 yra profesionalus prietaisas, skirtas tik patyrusiems kosmetologams. Naudojant specialius manžetus, atliekamos limfodrenažo, slėgio masažo, šilumos procedūros. Mokydamiesi dirbti su šiuo aparatu studentai įgyja profesionalams būtinų kompetencijų.

Panašiais principais veikiančią įrangą Linfopress Elite renkasi reikliausios kosmetologės. Dešimt skirtingų programų turinti įranga sudaryta iš pripučiamų elementų, dedamų ant žmogaus rankų ir kojų. Įranga išmani, masažo, drenažo, priežiūros, prevencijos ar kitos programos parenkamos įvertinus kliento amžių, kraujo spaudimą ir kitus parametrus, svarbu tik mokėti išnaudoti visas įrangos galimybes.

Masažo aparatas Roll beauty panašus į tuos aparatus, kuriuos turi salonai, bet Sveikatos priežiūros fakulteto kabinete esantis yra gerokai kompaktiškesnis, mažesnis. Aparatas turi aštuonias programas, kurios gali būti parenkamos atsižvelgiant į kliento poreikius.

Visa ši įranga įsigyta įgyvendinant projektą Nr. 09.1.1-CPVA-V-720-04-0003 „Šiaulių valstybinės kolegijos biomedicinos ir technologijos mokslų studijų sričių bazės modernizavimas bei sveikatinimo erdvių atnaujinimas“, projektas finansuojamas iš ES Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Daugiau apie Kosmetologijos studijų programą galite sužinoti ČIA.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė


Atgal