Konstitucijos egzaminas – galimybė pasitikrinti teisines žinias

2021-10-22

Jau penkioliktus metus iš eilės visi Lietuvos piliečiai kviečiami laikyti Konstitucijos egzaminą. Prie šios iniciatyvos kasmet jungiasi ir Šiaulių valstybinė kolegija – visi bendruomenės nariai kviečiami aktyviai dalyvauti renginyje.

Egzaminas vyks spalio 25 d. nuo 9 iki 13 val. Egzamino trukmė: iki 45 min.

Laikyti egzaminą bus galima interneto svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt.

Egzamino pradžioje dalyviai pasirinks pogrupį ir užpildys asmeninių duomenų skiltį.

Egzaminas vyks vienu etapu. Jį sudaro uždari testo klausimai ir vienas atviras klausimas.

Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda visus šalies piliečius ir gyventojus kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Egzamine dalyvauti kviečiami visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį, norintys pasitikrinti teisines žinias ir dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją.

„Konstitucijos egzaminas įprasmina gražią tradiciją, kai smalsi, aktyvi, pilietiška visuomenė priimdama šį teisinio švietimo iššūkį prisideda prie mūsų valstybės demokratinių vertybių įtvirtinimo, jos teisinio pamato stiprinimo. Kviečiu visus šiemet aktyviai dalyvauti jubiliejiniame Konstitucijos egzamine, nes kiekvieno Jūsų prisidėjimas liudija, kad esame neabejingi ne tik savo šalies raidai, bet ir kiekvieno žmogaus laisvių ir teisių puoselėjimui“, – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Spalio 25-ąją minima Konstitucijos diena.     


Atgal