Komunikacijos studentė Latvijoje išmoko mąstyti kitaip

2019-05-24

Paskutinio kurso Organizacijos komunikacijos studentė Margarita Misevičiūtė savo baigiamąją praktiką atliko Jelgavos verslo inkubatoriuje Latvijoje.

„Manau, kad jos metu turėjau vienus geriausių ir produktyviausių gyvenimo mėnesių“, – apibendrindama patirtį kaimyninėje šalyje sako Margarita.

Vos įžengusi į verslo inkubatorių, ji teigia supratusi, kad veiklos ir iššūkių netrūks, tačiau organizacijos bendruomenė padėjo merginai susidoroti su visomis kliūtimis.

Studentė pasakojo, kad nuo pirmų akimirkų buvo kiek baisu, nedrąsu, nes į organizaciją atvyko viena. Visą praktikos laikotarpį teko bendrauti anglų kalba, todėl kartais kildavo problemų. Tokioje organizacijoje apstu informacijos, sudėtingų terminų ir procesų, tačiau Margarita stengėsi ir jai pavyko išmokti pagrindinius dalykus.

„Labiausiai džiugino mane supantys žmonės. Jelgavos verslo inkubatorių sudaro jaunatviškas ir šiltas kolektyvas. Kiekviename žingsnyje žinojau, kad galiu į juos kreiptis, prašyti patarimo ar pagalbos“, – įspūdžiais dalijasi Margarita.

Ją taip pat nustebino įstaigos interjeras ir komunikacijos principas.

„Buvau įpratusi, kad organizacijose laikomasi griežtos valdymo struktūros. Tačiau čia dauguma dalykų vyksta kitaip. Direktorius neturi atskiro kabineto, kuriame spręstų svarbiausius organizacijos klausimus, dirba toje pačioje erdvėje, kartu su visais darbuotojais. Buvo keista matyti, kaip žmogus dirba kompiuteriu gulėdamas hamake, ar, kad sutikus kitą žmogų praktikuojama atsisveikinti / pasisveikinti suplojant rankomis.

Anot Margaritos, visi šie darbo principai puikiai veikia, visi kolektyve atrodo laimingi, artimi, išėję iš komforto zonos. Ji jaučiasi dėkinga organizacijai už mestus iššūkius, galimybę rengti prezentacijas, pristatyti savo mintis, rekomendacijas ir tiesiog mąstyti kitaip, kūrybiškai (angl. outside the box).

Praktikos metu Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) studentė gyveno viename iš Latvijos universiteto bendrabučių. Margarita turėjo atskirą kambarį, tačiau tame pačiame bloke gyveno dar dvi merginos iš svetur.

„Džiaugiuosi, kad man taip pasisekė, kiekvienas sutiktas žmogus noriai padėjo esant reikalui. Teko bendrauti ir ne su vienu studentu, kad šis galėtų išversti reikiamą informaciją iš latvių kalbos. Galiu drąsiai teigti, kad Jelgavoje gyvena šilti žmonės. Per miestą teka upė, apstu gražių vietų, kuriose dažniausiai ir praleisdavau laisvą laiką“, – sako Organizacijos komunikacijos trečiakursė.

Margarita drąsiai rekomenduoja atlikti praktiką ar išvykti dalinėms studijoms svetur, jeigu tik yra galimybė:

„Tokios patirtys įprasmina laiką, suteikia daugiau pažinčių, platesnį pasaulio suvokimą ir padeda atrasti save. Susidūrusi su baimėmis užsigrūdinau. Jeigu turėčiau dar vieną progą pakartoti visa tai – tikrai neatsisakyčiau!“

Jeigu domina galimybė atlikti praktiką ar išvykti studijoms į ŠVK užsienio partnerių institucijas, kviečiame užsukti į Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyrių (209 kab.) arba kreiptis šiais kontaktais:

Gina Zdanavičienė, Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo koordinatorė – Erasmus+ praktika, el. p. g.zdanaviciene@svako.lt;

Raminta Kudrickaitė, Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo koordinatorė – Erasmus+ dalinės studijos, el. p. r.kudrickaite@svako.lt;

tel. (8 41) 43 37 93


Atgal