Kolegijos studentai sukūrė „Šimtmečio raitelį“

2018-09-28

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai jau nebe pirmą kartą dalyvavo tradiciniame plenere „Rudens mozaika“ ir kartu su kitais renginio dalyviais papuošė centrinę miesto aikštę.

Kūrybinis pleneras „Rudens mozaika 2018. Juostos Lietuvos šimtmečiui“ dalyvius sukvietė rugsėjo 27 d. Šių metų renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir 782-ajam Šiaulių gimtadieniui. Šiek tiek po vidurdienio į miesto aikštę prie fontano „Saulės diskai“ susirinkę plenero dalyviai, kurių daugumą sudarė įvairių miesto ugdymo įstaigų atstovai, skambant Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleivių ir mokytojų atliekamiems kūriniams, ėmėsi darbo – iš miško, parko, sodo ir daržo gėrybių pradėjo kurti mozaikas, vaizduojančias tautinių kostiumų, audinių raštus.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai renginyje dalyvavo ne tik kaip savanoriai, bet ir kaip kūrėjai. Jungtinė Socialinio darbo studijų programos pirmo ir trečio kurso studentų grupė, pasitelkusi jų pačių sukauptas rudens gėrybės ir palaikoma Sveikatos priežiūros fakulteto dekanės Gintos Gerikaitės kūrė kompoziciją „Šimtmečio raitelis“. Tokią temą pasiūlė vienas iš studentų. Trečiakursės Gustė ir Ieva kartu su pirmakursiais Erika, Ernestu, Juliumi, Monika ir Toma „Šimtmečio raitelio“ dar prieš renginį aptarė eskizą, atsinešė daug medžiagos būsimajai kompozicijai, plenero metu labai intensyviai vyko kūrybinis procesas. Derindami spalvas ir ornamentus, pasitardami, vis dailindami savo kūrinį studentai juokavo, kad Monika renginio išvakarėse išbūrė gerą orą. Tą dieną švietusi neįkyri rugsėjo saulė išties suteikė visas galimybes neskubant atskleisti rudens dovanų grožį ir poilsiui besiruošiančios gamtos spalvų dermę. Kaštonai, morkos, agurkai, bulvės, obuoliai, gilės, visomis spalvomis žėrintys klevo lapai, medžių šakelės, skaisčiai raudonos uogos pamažu sugulė į paveikslą, kurio centre išryškėjo šuoliuojantis raitelis.

Bendras darbas visada suartina, todėl tikėtina, kad studentai šį renginį prisimins ne tik dėl gero oro, šventinės nuotaikos, organizatorių dovanotos saldžios dovanėlės, bet ir dėl bendrystės jausmo, patirto kartu kuriant vieną iš daugelio miesto aikštę papuošusių kūrinių.

Centrinėje miesto aikštėje prie fontano „Saulės diskai“ išsidėsčiusiais plenero dalyvių darbais bus galima pasigrožėti iki rugsėjo 30 dienos.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė

Silvija Papaurėlytė-Klovienė


Atgal